Teknologji

Punët dixhitale të vitit 2018

Punët dixhitale të vitit 2018

Më poshtë janë profesionet më të kërkuara në design, modë, artin vizual, komunikim, të cilat janë shumë të kërkuara, që kërkojë një përditësim thelbësor profesional në vitin 2018 Big data specialist Sot nuk ka diskutime në fushën e marketingut dixhital që të mos përfshijnë edhe temën big data dhe është e thjeshtë të kuptosh arsyen: […]

Zbulohet arsyeja se pse ngadalësohen iPhonët

Zbulohet arsyeja se pse ngadalësohen iPhonët

  “Geekbench” ka bërë një raport studimi të iPhonëve. Në raport thuhet se vjetërsimi i baterisë është arsyeja se pse ngadalësohet funksionimi i një iPhoni. Sa më i vjetër të është modeli, aq më i ngadalshëm është niveli i tij u punës. Bateria më e dobët është e vlerësuar e modelit iPhone 6S. Ky sistem […]

“Vlera e Bitcoin do të arrijë 400 mijë dollarë”

“Vlera e Bitcoin do të arrijë 400 mijë dollarë”

Themeluesi dhe drejtori i “Standpoint”, Ronnie Moas, i cili parashikoi një rritje të pabesueshme të Bitcoin për këtë vit, thotë se monedha do të arrijë 400 mijë dollarë. Sipas tij, përcjell Telegrafi, Bitcoin tashmë është në rritje prej mbi 500 për qind që kur ai e parashikoi në korrik të këtij viti, gjithashtu Moas pret […]

Shtatë kriptovalutat me çmim të lirë të cilat priten të rriten së shpejti sa Bitcoini (Video)

Shtatë kriptovalutat me çmim të lirë të cilat priten të rriten së shpejti sa Bitcoini (Video)

Një flluskë e madhe? Një mashtrim? Sido që disa duan ta quajnë Bitconin, vlera e tij momentale është mbi 18.000 dollarë dhe vetëm sa po rritet. Frika se po mbeten pa të mund të ketë ndikim të fuqishëm – dhe të rrezikshëm – në vendimet financiare të njerëzve, transmeton Telegrafi. Ka shumë njerëz të cilët […]

Pyetjet e vështira që ua bën stafi i Facebook kandidatëve për punë

Pyetjet e vështira që ua bën stafi i Facebook kandidatëve për punë

Facebook së fundmi është shpallur kompania më e mirë në Amerikë, në sajtin ‘Glassdor’. Duke marrë parasysh këtë, nuk është aspak befasi se personat të cilët dëshirojnë të punësohen në këtë kompani duhet t’u përgjigjen disa pyetjeve të vështira, transmeton Telegrafi. Shumica e procesit të intervistimit përfshin pyetje për ekspertizë teknologjike, megjithatë intervista përfshin edhe […]

Këto janë temat më të kërkuara në Google për vitin 2017

Këto janë temat më të kërkuara në Google për vitin 2017

Domeni më i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017, temat më të njohura janë uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it. Më pas vijnë personazhet më popullore, njëri për anën e tij negative, Matt Lauer një nga të famshmit e akuzuar për përdhunim dhe abuzime seksuale në SHBA dhe […]

Kompania e cila do t’i paguaj punëtorët me Bitcoin

Kompania e cila do t’i paguaj punëtorët me Bitcoin

GMO Internet Group njoftoi se nga marsi i vitit 2018, katër mijë punonjësve do t’u ofrojë pagesën e një pjese të pagës, apo më saktësisht rreth 870 dollarë në Bitcoin. Një kompani japoneze ka njoftuar se një pjesë të pagës do të paguaj në Bitcoin, në kriptovalutën më popullore. Më tej thuhet se pagesa në […]

1 4 5 6 7 8 116