Sport

Korça në protestë, tifozët e Skënderbeut kundër dënimit: “Mos na vrisni ëndrrën”

Korça në protestë, tifozët e Skënderbeut kundër dënimit: “Mos na vrisni ëndrrën”

Qytetarët e Korçës kanë dalë sot në një protestë paqësore, kundër dënimit të Skëndërbeut. “Mos na vrisni ëndrrën”, është një prej thirrjeve të këtyre qytetarëve, të cilët duan të shohin skuadrën e tyre në kompeticionet e Europës. Pjesë e tubimit për klubin e Skënderbeut edhe një peticion drejtuar UEFA-s. Skuadra e Skënderbeut akuzohet për manipulim […]

Përjashtimi i Skenderbeut, reagon FSHF-ja: Kjo çështje i perket vetem klubit. Të hapur për vendimet e UEFA-s

Përjashtimi i Skenderbeut, reagon FSHF-ja: Kjo çështje i perket vetem klubit. Të hapur për vendimet e UEFA-s

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar nje dite pas lajmit se Komisioni i Disiplinës në UEFA ka propozuar përjashtimin e skuadrës së Skenderbeut për 10 vjet nga kompeticionet europiane, për shkak të dyshimeve për trukim të ndjeshjeve. FSHF thote se ky eshte propozim dhe jo vendim, ndersa deklaron se pergjegjesia i mbetet klubit korçar. Deklarata […]

UEFA përjashton për 10 vite Skenderbeun nga kupa e Europës

UEFA përjashton për 10 vite Skenderbeun nga kupa e Europës

Komisioni i Disiplinës në UEFA ka vendosur përjashtimin e Skenbderbeut për 10 vjet nga kompeticionet europiane. Përjashtimi u bë pas pas dyshimeve për trukimin e ndjeshjeve. Vendimi është marrë që me datën 7 shkurt nga UEFA, por sot u bë publik. Po keshtu klubi korçar ka marrë edhe një gjobë prej 1 milione eurosh. Në […]

Zyrtare: Sadiku kalon te Levante

Zyrtare: Sadiku kalon te Levante

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadiku është larguar nga Legia Varshava për tu transferuar te Levante në Spanjë. Lajmin e ka konfirmuar vet klubi spanjoll, i cili i ka uruar mirëseardhjen shqiptarit në rrjetet sociale. E veçanta është se klubi  është se e ka uruar në shqip sulmuesin në foton që përdor për të bërë lajmëruar […]

Ish-futbollisti i Sëlltikut kujton Shqipërinë e izoluar në komunizëm: Frika për mjekrrën, ushqimi i shpifur dhe tanket

Ish-futbollisti i Sëlltikut kujton Shqipërinë e izoluar në komunizëm: Frika për mjekrrën, ushqimi i shpifur dhe tanket

Fakti që Skocia dhe Shqipëria do të jenë në të njëjtin grup eliminator për Ligën e Kombeve ka zgjuar inters në shtypin skocez. Futbollisti skocez Danny McGrain duke folur për gazetën The Scotsman, kujton kohën kur ai me skuadrën e tij të famshme Sëlltik, vizitoi Tiranën për një ndeshje të Kupës së Kampionëve kundër Partizanit. […]

E BUJSHME/ De Biasit i propozojnë kombëtaren e Kosovës, negocion një ministër (FOTO)

E BUJSHME/ De Biasit i propozojnë kombëtaren e Kosovës, negocion një ministër (FOTO)

Nëpërmjet një fotoje të postuar në rrjetet sociale, Behgjet Pacolli, Ministri i Jashtëm i Kosovës, shfaqet me ish-trajnerin e Shqipërisë, Xhani De Biazi. Nga shkrimi bashkëngjitur fotos, duket se të dy kanë biseduar për Kombëtaren e Kosovës, e cila momentalisht është ende pa trajner. Pacolli shprehet se De Biazi iu duk i interesuar për të […]