Showbiz

Mpiksje gjaku në tru, lajm i hidhur nga Iljasi i Shamikuqes

Mpiksje gjaku në tru, lajm i hidhur nga Iljasi i Shamikuqes

Legjenda e kinematografisë turke, Kadir Inanir, ka kaluar mpiksje gjaku në tru, gjë e cila rrezikon ta lërë me pasoja shumë të rënda. 68-vjeçari është shtuar me urgjencë në spital dy javë më parë dhe iu nënshtrua menjëherë një operacioni në tru. Për median turke ka folur mjeku që ka kryer operacionin, Prof. Dr. Ergun […]

Video/ Rita Ora nuk është nga Kosova, ja origjina e saj e vërtetë

Video/ Rita Ora nuk është nga Kosova, ja origjina e saj e vërtetë

Rita Ora njihet në gjithë botën si këngëtare shqiptare nga Kosova Por Kopi Kyçyku, biografi i gjyshit të saj Besim Sahatçiut zbulon në një intervistë për “Shqiptarja.com” se origjina e saj e vjetër është nga Kazazët e Shkodrës. Orëndreqës të njohur, paraardhësit e Rita Orës kanë shkuar në Pejë të Kosovës, ku mbizotëronte kultura dhe […]

Gjërat serioze, Luana del hapur me mamin dhe Krenarin (FOTO)

Gjërat serioze, Luana del hapur me mamin dhe Krenarin (FOTO)

Para pak ditësh në media qarkulloi lajmi se prezantuesja Luana Vjollca dhe biznesmeni nga Kosova, Krenar Çoçaj janë ndarë, por duket se gjërat qenkan bërë akoma më serioze mes tyre. Së fundmi thuhet se ata kanë qenë duke pushuar bashkë me Marinën dhe Getoarin në Zvicër. Pas pushimeve ata janë kthyer në Tiranë. Revista “Story” […]

Koncerti i Rita Orës përmes 50 fotografive fantastike

Koncerti i Rita Orës përmes 50 fotografive fantastike

Rita Ora ka qenë për disa orë në shtetin tonë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë. E gjithë kjo në vigjiljen e shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku ishin paraparë një numër i madh i aktiviteteve kulturore. Bukuroshja ka dhuruar një spektakël të paparë deri më […]

Dua Lipa performon “New Rules” tek Ellen Degeneres (Video)

Dua Lipa performon “New Rules” tek Ellen Degeneres (Video)

Dua Lipa bëri debutimin televiziv në emisionin “Ellen”, duke performuar këngën që është bërë tashmë hit ngado në botë dhe i ka mundësuar shumë çmime, “New Rules”, nga albumi i publikuar në verën e vitit 2017, që mban emrin e këngëtares. Kënga i ka kaluar 1 miliard klikime në “YouTube”, si dhe ka qenë në […]

Rita Ora performon në ora 22:00 për 10 vjetorin e pavarësisë

Rita Ora performon në ora 22:00 për 10 vjetorin e pavarësisë

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Pjesëmarrjen e yllit botëror të pop muzikës e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Adil Behramaj nga Këshilli Organizativ për shënimin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja me […]