Showbiz

Xhensila aludon se është duke pritur vajzë

Xhensila aludon se është duke pritur vajzë

Xhensila Myrtezaj është ndër artistet shqiptare më të famshme dhe të pëlqyera. Së fundmi ajo është përfolur shumë për mundësinë se është shtatzënë. Madje thuhet se ajo është në muajin e pestë të shtatzënisë por as Xhenila as Besi nuk kanë pohuar asnjeherë këtë gjë por edhe nuk e kanë mohuar. ‘Gjithmonë e kam parë […]

Bebe Rexha për herë të parë në top 5 të Billboard Hot 100

Bebe Rexha për herë të parë në top 5 të Billboard Hot 100

Superylli shqiptar me famë botërore, Bebe Rexha, ka treguar se nuk e ka ndërmend që të ndalet. Bukuroshja për herë të parë ka arritur që të ketë një këngë lart në listën e Billboard. NO FUCKIN WAYYYYYYY @billboard A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Mar 12, 2018 at 1:07pm PDT Në Billboard Hot 100 ajo […]

Tri shqiptare në Top 13 në Mbretërinë e Bashkuar, Bebe Rexha: Jam krenare me Rita Orën dhe Dua Lipën

Tri shqiptare në Top 13 në Mbretërinë e Bashkuar, Bebe Rexha: Jam krenare me Rita Orën dhe Dua Lipën

Tashmë jemi të gjithë dëshmitarë të tre vajzave shumë të talentuara që kanë bërë krenarë shqiptarët me sukseset e tyre. Bëhet fjalë për Rita Orën, Dua Lipën e Bebe Rexhën – këngëtare të cilat kanë arritur të jenë të suksesshme në arenën ndërkombëtare. Në top listën javore të imunes në Mbretërinë e Bashkuar, të tre […]

Këngëtari pejan Edijan Muhaxheri i këndon dashnisë së vjetër (Video)

Këngëtari pejan Edijan Muhaxheri i këndon dashnisë së vjetër (Video)

Këngëtari i ri Pejan Edijan Muhaxheri i cili merret me muzikë qysh nga fëmijëria ka përfunduar shkollen e muzikës dhe tashmë ai është i gatshëm ti ofroj publikut këngë të bukura, përndryshe Edijan Muhaxheri rrejdh nga familje muzicientësh, babi i Edijanit është Besim Muhaxheri-Strinca i cili njihet si një këngëtar që ka kultivuar muziken e […]

Revista britanike, “New Musical Express” sjell dhjetë fakte që mund të mos i keni ditur për Dua Lipën

Revista britanike, “New Musical Express” sjell dhjetë fakte që mund të mos i keni ditur për Dua Lipën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo ka fituar dy çmime së fundi në festivalin muzikor britanik Brit Awards, ndërsa ka qenë edhe e nominuar edhe në tre kategori të ndryshme. Bukuroshja jonë ka qenë një ndër këngëtaret që ka bërë përparim të madh në industrinë e muzikës […]

Ja djemtë e showbizit shqiptar që kanë pasur të njëjtën të dashur

Ja djemtë e showbizit shqiptar që kanë pasur të njëjtën të dashur

Ashtu si në gjithë botën, edhe në Shqipëri personazhet e famshëm përgjithësisht përfundojnë të kenë lidhje dashurie me të tjerë personazhe të njohur, të cilët mund t’u kuptojnë mënyrën e jetesës. Por duke pasur një rreth relativisht të vogël VIP-ash, është e natyrshme që një personazh të ketë histori me dy ose edhe më shumë […]

Rita Ora fiton çmimin “Best Pop” në “The Global Awards”

Rita Ora fiton çmimin “Best Pop” në “The Global Awards”

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja javën e kaluar mbajti një koncert madhështor, ku sipas së cilës, në sheshet kryesore të Prishtinës ishin rreth 300 mijë vetë. Ajo në orët e vonëta të ditës së sotme ka fituar edhe një çmim ndërkombëtar, duke iu vlerësuar karriera e gjertanishme. […]

Rita publikon një ‘video-ditar’ nga prapaskenat e koncertit të saj në Kosovë

Rita publikon një ‘video-ditar’ nga prapaskenat e koncertit të saj në Kosovë

Rita Ora qëndroi në Kosovës më 17 Shkurt, për festën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, kryesoi koncertin e madh festiv, për të cilin u grumbulluan qytetarë të shumtë për të festuar. Ndërsa përmes një videoje të publikuar së fundmi, 27-vjeçarja e ka kujtuar ditën e ardhjes në Kosova. KOSOVO […]