Showbiz

Dua Lipa: Kosova ka bërë shumë për mua – Intervista e plotë për Teen Vogue ku flet për jetën private, karrierën dhe Kosovën

Dua Lipa: Kosova ka bërë shumë për mua – Intervista e plotë për Teen Vogue ku flet për jetën private, karrierën dhe Kosovën

Dua Lipa ka dhënë një intervistë të gjatë për Teen Vogue, e cila është e gjatë në trajtimin e aspektit personal të saj, më shumë se sa muzikor. Ajo flet për jetën private, karrierën dhe Kosovën, e bashkë me intervistën kemi rastin të shohim edhe pamje nga sesioni i fundit i saj fotografik pikërisht për […]

Bebe Rexha është nominuar në Billboard Music Awards

Bebe Rexha është nominuar në Billboard Music Awards

Ditën e martë, DJ Khalid dhe Bebe Rexha janë bashkuar për t’i publikuar shtatë nominimet në kategoritë e mëdha të BBMA në emisionin Today, duke përfshirë artistin më të mirë, këngën më të mirë ‘Hot 100’ dhe artistin e ri më të mirë. Pjesa tjetër e nominimeve është dhënë përmes një transmetimi të drejpërdrejtë në faqen e […]

A u ndalua Stresi për kokainë?

A u ndalua Stresi për kokainë?

Reperi i njohur Stresi është gjendur sërish në telashe me policinë. Burime të sigurta thanë se ai është shoqëruar gjatë mbrëmjen së djeshme dhe aktualisht ndodhet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Ende nuk ka asnjë komunikatë zyrtare, por përmes burimeve mësohet se gjatë mbrëmjes së vonë të së enjtes është ushtruar kontroll në një […]

Agnesa Vuthaj, tashmë me një brend ndërkombëtar çantash

Agnesa Vuthaj, tashmë me një brend ndërkombëtar çantash

Prej ditës së parë që fokusi i Agnesa Vuthajt u orientua në botën e modës, krijimet e koleksioneve të reja kanë pasur gjithnjë një qasje sa elegante, aq edhe evropiane. Sepse që në krye të herës, siç duket vet stilistja e njohur e ka pasur orientimin drejt botës së huaj, përtej kufijve të Shqipërisë e […]

Dua Lipa arrin nëntë milionë ndjekës në Instagram

Dua Lipa arrin nëntë milionë ndjekës në Instagram

Dua Lipa ka filluar turneun e saj me një tjetër lajm të madh. Superylli shqiptar ka vazhduar të tregojë se është një sensacion në rrjetet sociale. Puss in boots will forever be my style inspo A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on Apr 4, 2018 at 2:34am PDT Ajo ka arritur numrin e nëntë milionë ndjekësve […]

Dua Lipa dhe Calvin Harris sjellin “One Kiss”

Dua Lipa dhe Calvin Harris sjellin “One Kiss”

Një nga këngëtaret më të kërkuara dhe me të suksesshme të momentit në botë pa dyshim që është edhe Dua Lipa. Këngëtarja dita-ditës po ngjet shkallët e suksesit përkrah yjeve të famshme, ndërsa po vazhdon të sjellë hite. Sot ajo ka lansuar projektin e saj më të ri muzikor “One Kiss”, që vjen në bashkëpunim […]

Si të vishemi si Granit Xhaka? ‘The Sun’ shkruan për stilin dhe veshjet e shtrenjta të mesfushorit të Arsenalit

Si të vishemi si Granit Xhaka? ‘The Sun’ shkruan për stilin dhe veshjet e shtrenjta të mesfushorit të Arsenalit

Granit Xhaka mund të ketë marrë shumë kritika për performancat e tij këtë sezonë, por ka shumë njerëz të modës të cilët e lavdërojnë atë për stilin e veshjes. Graniti është parë shpesh herë duke bërë ‘shopping’ nëpër rrugët e Londrës, dhe shumë njerëz e kanë lavdëruar atë për stilin e tij. Ai rregullisht poston […]

Dua Lipa në duet me ish të dashurin e Rita Orës

Dua Lipa në duet me ish të dashurin e Rita Orës

  U panë duke flirtuar në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Brit Awards dhe ajo kimi, tani po konkretizohet në një projekt të përbashkët. DJ i njohur botëror Calvin Harris dhe këngëtarja Dua Lipa kanë bashkëpunuar në një këngë të quajtur One Kiss, pak javë pas ceremonisë Brit Awards. Harris në mënyrë kriptografike, të koduar, […]

Video/ Koncert i jashtëzakonshëm, ja si e presin brazilianët këngëtaren shqiptare

Video/ Koncert i jashtëzakonshëm, ja si e presin brazilianët këngëtaren shqiptare

Bebe Rexha konsiderohet si një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare po vazhdon me paraqitjet anembanë globit duke performuar para fansave besnik të saj. Ajo së fundi ka qenë në qytetin e shtetit brazilian Sau Paulo, ku ka kënduar disa kënga para mijërave tifozëve. “Witness tour”, titullohet turne që ka […]