Showbiz

Bebe Rexha ka sjell këngën e re (Video)

Bebe Rexha ka sjell këngën e re (Video)

Bebe Rexha nuk e ka ndërmend të ndalet me sjelljen e projekteve të reja muzikore. “Meant to be”, titullohet kënga e re e këngëtares, të cilën e ka shoqëruar me një video të shoqëruar me tekstin. Pas bashkëpunimeve të suksesshme, këtë herë ajo ka zgjedhur që të vijë me grupin amerikan Florida Georgia Line. Ky […]

Arieli, grimeri i famshëm i motrave Kardashian në Tiranë: Albërie Hadërgjonaj, një nënë për mua (Video)

Arieli, grimeri i famshëm i motrave Kardashian në Tiranë: Albërie Hadërgjonaj, një nënë për mua (Video)

Grimeri i famshëm Ariel Tejada këto ditë ka qëndruar në Tiranë, ku ka prezantuar studion më të re të bukurisë. Ndryshe, ai jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe është grimeri i shumë yjeve të njohur, ndër to edhe Kim Kardashian, Kendall dhe Kylie Jenner etj. Në një intervistë televizive për “Pasdite […]

Prindër, ruani fëmijët tuaj në internet! Ky është rreziku i madh

Prindër, ruani fëmijët tuaj në internet! Ky është rreziku i madh

Mbrotja e fëmijëve nga shpërdorimi seksual në internet në qendër të një kongresi ndërkombëtar në Romë. Një ndër pesë të fëmijë ose adoleshent nën 18 vjeç në Evropë është ngacmuar ose shpërdoruar seksualisht. Ndër ta bën pjesë një numër në rritje të rinjsh të shpërdoruar on-line përmes publikimit të fotografive të tyre apo të detyruar […]

“Jam shumë e zgjuar për t’u burgosur”

“Jam shumë e zgjuar për t’u burgosur”

Vendimi i një gjyqtari britanik për t’i kursyer burgun një 24-vjeçareje, studente e shkëlqyer mjekësie, autore e goditjes me thikë të një të riu disa muaj më parë, ka shkaktuar reagimin e opinionit publik vendas. Lavinia Woodward, nën efektin e kokainës dhe të alkoolit plagosi me thikë në këmbë Thomas Fairclough, një bashkëmoshatar i saj […]

Pse femrat vendosin të qëndrojnë beqare

Pse femrat vendosin të qëndrojnë beqare

Kanë personalitet të fortë Vetbesimi ndikon që të shfaqen shumë tërheqëse për meshkujt, duke i frikësuar për të krijuar një lidhje. Një mashkull edhe mund të trembet nga kjo gjë. Janë besnike ndaj miqve Femrat single nuk i braktisin miqtë e tyre, sa herë vjen një mashkull në jetën e tyre. Mashkulli që dëshiron të […]

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se Prishtina deri kah fundi i këtij viti do të formojë ushtrinë. Ka thënë se Rezoluta e KS të OKB-së 1244 është e qartë dhe porositi se nuk do të ketë presion politik për shkak të të cilës Serbia do të pranojë formimin e kësaj ushtrie. “Nuk ka organizatë, nuk ka fuqi dhe presion politik për shkak të të cilit do të pranojmë që të krijohet një forcë e armatosur, e cila do të jetë nën komandën e huaj, forcë e cila do të kërcënojë edhe vetë Serbinë qendrore dhe serbët në hapësirën e Kosovës”, ka thënë ai./Koha.net/

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se Prishtina deri kah fundi i këtij viti do të formojë ushtrinë.  Ka thënë se Rezoluta e KS të OKB-së 1244 është e qartë dhe porositi se nuk do të ketë presion politik për shkak të të cilës Serbia do të pranojë formimin e kësaj ushtrie.  “Nuk ka organizatë, nuk ka fuqi dhe presion politik për shkak të të cilit do të pranojmë që të krijohet një forcë e armatosur, e cila do të jetë nën komandën e huaj, forcë e cila do të kërcënojë edhe vetë Serbinë qendrore dhe serbët në hapësirën e Kosovës”, ka thënë ai./Koha.net/

Dasma e Bes Kallakut me Xhensilen mori vëmendje në të gjithë mediat rozë, si fillim ishte Xhensila e cila i bëri një surprizë Besit duke i dedikuar një këngë atë mbrëmje “Ti e Ke Çelësin e Zemrës”, e sot Besi ja ka kthyer reston, i ka kushtuar asaj po ashtu një këngë. Kënga titullohet “Skifterja e […]

Rita Ora në “Voice of Germany” (Foto)

Rita Ora në “Voice of Germany” (Foto)

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare. Ajo pos angazhimeve koncertale dhe këngëve të reja, po ftohet edhe në talent shoue. Në fakt, këngëtarja ka qenë vitin e kaluar në jurinë e “Voice of United of Kingdom”. Por, kësaj radhe hitbërësja “Your Song” ka qenë e ftuar në shoun e zbulimit të […]

A i morën nuset mbiemrat e burrave?

A i morën nuset mbiemrat e burrave?

Marina, Orinda dhe Xhensila janë tre nuset që i martuam ditët e fundit, Marinën madje së fundmi fare. Ato janë vajza të njohura të televizionit dhe të gjithë janë kuriozë të dinë, a e ndryshuan mbiemrin e tyre të vajzërisë? Xhensila nuk është më Myrtezaj. Atë mund ta quani lirisht Xhensila Kallaku.   Momente te […]

1 2 3 202