Showbiz

Rastet kur këngëtarët shqiptarë u frymëzuan nga personazhet e filmave të animuar për paraqitjet e tyre (Foto)

Rastet kur këngëtarët shqiptarë u frymëzuan nga personazhet e filmave të animuar për paraqitjet e tyre (Foto)

Evoluimi i muzikës ka ndikuar që këngëtarët përveç këngës, të bëjnë kujdes maksimal edhe në paraqitjet e tyre. Ata japin maksimumin që të duken sa më bukur në klipe, apo paraqitjet e tyre skenike, shkruan Telegrafi. Nëse vërejmë me vëmendje, shohim që viteve të fundit ka një tendencë të re të këngëtarëve shqiptarë, që të […]

Çfarë po ndodh me projektin e shumëpritur mes Ledrit dhe Noizyt?

Çfarë po ndodh me projektin e shumëpritur mes Ledrit dhe Noizyt?

Që prej pajtimit mes tyre dhe daljes bashkë nëpër koncerte, fansat e të dyja anëve të ndikuar edhe nga mediat mezi po e presin një bashkëpunim mes tyre. Bëhet fjalë për dy reperët më të suksesshëm të momentit në Shqipëri, Noizy dhe Ledri Vulën. Sa herë ata shihen bashkë mediat aludojnë dhe hedhin teza për […]

Daily Mail me ironi të fortë: Shqiptaret në “AMA” të veshura si për Halloween (Foto)

Daily Mail me ironi të fortë: Shqiptaret në “AMA” të veshura si për Halloween (Foto)

Mbrëmjen e djeshme, mes shumë personazhesh të ftuar në “American Music Awards” kanë qenë edhe dy këngëtaret e njohura shqiptare, Bebe Rexha dhe Bleona Qereti. Prestigjozja “Daily Mail” ka bërë një artikull për personazhet e veshur më keq gjatë parakalimit në tapetin e kuq, ku mes tyre kanë qenë edhe dy këngëtaret tona. “Daily” ka […]

Miriam Cani u inspirua nga Beyonce për videoklipin e fundit? (Foto)

Miriam Cani u inspirua nga Beyonce për videoklipin e fundit? (Foto)

Miriam Cani befasoi të gjithë me paraqitjen e saj në videoklipin më të fundit. “Meteor” e riktheu fuqishëm këngëtaren shqiptare e cila njihet për potencën e saj vokale. Ajo bashkëpunoi me bashkëshorten e Erion Veliajt, kryebashkiakut të Tiranës. Detajet në këtë klip kanë tërhequr vëmendjen e publikut e prej tyre ka detaje që janë parë […]

Konfirmohet koncerti i Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur do të performojë

Konfirmohet koncerti i Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur do të performojë

Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për “Natën e Bardhë” në Tiranë, Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të kryeqytetit në sheshin “Skënderbej”, pasi fama e këngëve të saj është mbarëkombëtare. Por Bashkia e Tiranës duket se ka rezervuar një tjetër surprizë për kryeqytetasit, pasi në muajin […]

Foto/ Më të bukurat e Shqipërisë së bashku në një kalendar

Foto/ Më të bukurat e Shqipërisë së bashku në një kalendar

Vajzat pjesëmarrëse në “Miss Shqipëria”, kanë nisur punën për të qenë pjesë e kalendarit të përvitshëm që realizon regjisori Petri Bozo. Filloi puna me Kalendarin  Zyrtar te Miss Shqipërisë. U bënë 15 vjet që Kalendari i Miss Shqipëria vjen për publikun si një dhuratë në Festat e Fundvitit për ti shoqëruar të gjithë për një […]

Kryetari i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

Kryetari i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares. Ai madje ka qenë edhe në koncertet e saja në të kaluarën.  Ndërsa në faqen zyrtare të kryetarit të Londrës në […]

Shqiptarët që shkëlqyen mbrëmë në “MTV”

Shqiptarët që shkëlqyen mbrëmë në “MTV”

Ditën e djeshme u mbajt një prej eventeve më të rëndësishëm në fushën e muzikës, siç është “European Music Awards”. Drejtimi i këtij eventi këtë vit iu besua Rita Orës, vajzës me oorigjinë shqiptare e cila po korr një sukses të madh në të gjithë botën. Por përveç Ritës, ishin edhe dy shqiptarë të tjerë […]

1 2 3 205