Life Style

“Nëntori” i Arilenës shijon suksesin në Rusi

“Nëntori” i Arilenës shijon suksesin në Rusi

Kënga “Nëntori”, e interpretuar nga këngëtarja Arilena Ara, po vazhdon suksesin e saj, por këtë herë jo në trojet shqiptare. Balada në fjalë ka arritur që bëhet ndër këngët më të dëgjuara të momentit në Rusi. Në listën e këngëve më të kërkuara nga “Shazam”, remiksi i kësaj kënge është renditur i katërti si më […]

Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të’ lulëzojnë”. Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë. Është një këshillë shëndeti vërtet e vlefshme ndaj ndiqni këshillat e mëposhtme dhe gripi do […]

Mësoni se çfarë tregojnë shenjat që keni në trup?

Mësoni se çfarë tregojnë shenjat që keni në trup?

Nëse i keni këto shenja, ndoshta duhet të përqendroheni për të kuptuar domethënien e tyre. Kokrrat e vogla Kokrrat e vogla që zakonisht shfaqen në duar apo këmbë. Ato janë të ashpra dhe janë rezultat i prodhimit të keratinës në trupin tuaj, e cila është një proteinë që mbron lëkurën tuaj. Për shkak se lëkura […]

Emisioni i famshëm francez: lufta e egër mes reperëve shqiptarë (video)

Emisioni i famshëm francez: lufta e egër mes reperëve shqiptarë (video)

Emsioni i mirënjohur francez, L’effet Papillon, ka udhëtuar në Shqipëri dhe Kosovë, për të treguar atë që e quan: lufta e pamëshirmshme mes reperëve shqiptarë. Gazetarët janë ndalur në rivalitetin mes dy grupeve më të mëdha të hip hop-it, Babastars dhe OTR, duke sjellë gjithashtu një historik të shkurtër të zhvillimit të muzikës në trevat […]

​Dy arsye më shumë që të hani çokollatë të zezë

​Dy arsye më shumë që të hani çokollatë të zezë

Çokollata e zezë siç e dimë, është shumë e dobishme për zemrën dhe trurin, gjithashtu ndihmon edhe në kontrollimin e sheqerit në gjak, por përveç këtyre ka edhe benefite të tjera. Çokollata e zezë është e mbushur me anti-oksidantë të cilët ndihmojnë trupin të largojë toksinat dhe materiet e panevojshme. Materiet e dëmshme të cilat gjenden […]

Mediat italiane: Rike Roci, kundërshtarja që duhet njohur (Foto)

Mediat italiane: Rike Roci, kundërshtarja që duhet njohur (Foto)

Ata që e vlerësojnë Shqipërinë në Itali në rrugën drejt kualifikimit për në Kupën e Botës, e kanë shumë gabim pasi kuqezinjtë i kanë treguar vlerat e tyre si në fushë edhe jashtë saj. Një nga burimet e krenarisë së shqiptarëve sipas “calcionews24” është dhe Rike Roci, e cila ra në sy gjatë kampionatit Europian. […]

Almeda dhe ‘Çenari’ nën ritmet e “Bonbon”: Kjo është për ty Shqipëri (Foto)

Almeda dhe ‘Çenari’ nën ritmet e “Bonbon”: Kjo është për ty Shqipëri (Foto)

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë qenë ndër çiftet më të përfolura kohët e fundit. Përmes postimeve në rrjetet sociale, dy yjet kanë treguar se po e dëgjojnë hitin e Era Istrefit, “Bon bon”, transmeton Indeksonline. “Kjo shkon për ty Shqipëri”, ka qenë mbishkrimi i Almedës me etiketim Era Istrefin. Fotografitë janë shoqëruar edhe me […]

Rita Ora, shqiptarja më e famshme në botë

Rita Ora, shqiptarja më e famshme në botë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, e cila është me origjinë nga Kosova, Rita Ora është personi më i famshëm shqiptar që ndiqet në rrjetet sociale dhe duke e ditur fuqinë e tyre, pa hezitim mund të themi se është shqiptarja më e famshme në botë. Rita në asnjë moment nuk heziton të flas për përkatësinë […]

1 2 3 322