Life Style

Shpërthen sërish Gjergj Leka: Sot bëhet karrierë me c*ca

Shpërthen sërish Gjergj Leka: Sot bëhet karrierë me c*ca

Kantautori i i njohur Gjergj Leka ka rrëfyer detaje të reja nga jeta e tij profesionale dhe familjare gjatë një interviste në Thumb. Gjatë intervistës ai është pyetur edhe mbi të dashurit e ikonave të muzikës ku ai nuk e mohoi sërish këtë fakt duke deklaruar se të dashurit diheshin nga të gjithë. “Të dashurit […]

Gjashtë sëmundje serioze të cilat jua paralajmëron dhembja e shpinës

Gjashtë sëmundje serioze të cilat jua paralajmëron dhembja e shpinës

Dhembja e shpinës mund të jetë simptomë e ndonjë sëmundjeje të rrezikshme dhe kërkon kujdes. Dhembja në këtë pjesë të shpinës mund të jetë alarm për ndonjë sëmundje serioze apo lëndim. Për të shmangur ndonjë situatë serioze për shëndetin kini kujdes dhe “interpretoni” simptomat, transmeton Telegrafi. Aneurizmi arterial Aneurizmi shfaqet kur muri i arterieve dobësohet […]

Si ta dallojmë gripin nga ftohja

Si ta dallojmë gripin nga ftohja

Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohim simptomat e gripit që të mund të kërkojmë trajtim të menjëhershëm, veçanërisht në qoftë se vuajmë nga sëmundjet kronike. Identifikimi i hershëm i gripit mund të luajë një rol kyç në atë se sa do të […]

Gjithçka që duhet të dini rreth vezëve: Sa vlera ushqyese kanë, sa shpesh duhet t’i hani dhe a janë të dëmshme

Gjithçka që duhet të dini rreth vezëve: Sa vlera ushqyese kanë, sa shpesh duhet t’i hani dhe a janë të dëmshme

Vezët konsumohen në të gjithë botën, duke përfshirë edhe Kosovën e Shqipërinë, ku shumica e njerëzve kryesisht i konsumojnë vezët në mëngjes. Kjo është gjë e mirë, sepse vezët janë vërtet një super ushqim: janë të mbushura me vlera ushqyese, si dhe nuk janë të shtrenjta. Por, ende ka shumë pyetje rreth mënyrave të shëndetshme […]

Si të përballemi me fobitë

Si të përballemi me fobitë

Lajmi i mirë është se fobitë janë më të trajtueshmet midis çrregullimeve psikike. Fobia është frika e skajshme për diçka që s’është vërtet aq e rrezikshme. Njerëzit mund të zhvillojnë frika irracionale për gjithçka, duke filluar nga merimangat, hapësirat apo marrëdhëniet shoqërore. Zakonisht, fobitë shfaqen gjatë fëmijërisë apo adoleshencës. Kjo tregon se këto mund të […]

Bebe Rexha ka sjell këngën e re (Video)

Bebe Rexha ka sjell këngën e re (Video)

Bebe Rexha nuk e ka ndërmend të ndalet me sjelljen e projekteve të reja muzikore. “Meant to be”, titullohet kënga e re e këngëtares, të cilën e ka shoqëruar me një video të shoqëruar me tekstin. Pas bashkëpunimeve të suksesshme, këtë herë ajo ka zgjedhur që të vijë me grupin amerikan Florida Georgia Line. Ky […]

Arieli, grimeri i famshëm i motrave Kardashian në Tiranë: Albërie Hadërgjonaj, një nënë për mua (Video)

Arieli, grimeri i famshëm i motrave Kardashian në Tiranë: Albërie Hadërgjonaj, një nënë për mua (Video)

Grimeri i famshëm Ariel Tejada këto ditë ka qëndruar në Tiranë, ku ka prezantuar studion më të re të bukurisë. Ndryshe, ai jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe është grimeri i shumë yjeve të njohur, ndër to edhe Kim Kardashian, Kendall dhe Kylie Jenner etj. Në një intervistë televizive për “Pasdite […]

Si arrita ti hiqja qafe varicet ne vetem 1 jave

Si arrita ti hiqja qafe varicet ne vetem 1 jave

Ckemi, Belinda jam perseri! Dua ta ndaj gezimin tim me ju… Me ne fund arrita ti hiqja qafe varicet ne vetem nje jave!!! E mbani mend, para nje viti me duket, shkruajta ne blogun tim se ne kembet e mia kisha dhimbje te tmerrshme dhe filluan te me dilnin varicet, dhe ju pieta nese dikush prej jush […]

1 2 3 352