Maqedoni

Thaçi: PDSH mbron shqiptarët

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi deklaroi se PDSH-ja në këto zgjedhje zhvilloi një “luftë” të pa barabartë me kundërshtarët e vërtetë politik të saj. Pas një takimi me Ambasadorin e OSBE-së në vend, Ralf Breth ai tha se do të vazhdojë të mbrojë interesat e shqiptarëve.

Kujdes me të huajt

Ministria e Punëve të Brendshme u ka rekomanduar të martën efektivëve blu për komunikacion në autostradë dhe të trafikut, të cilët kanë kontakt të drejtpërdrejtë me shtetasit e huaj, të jenë maksimalisht tolerantë ndaj atyre.

1 388 389 390