Kosovë

Xhavit Haliti: Nuk ka shans Serbia me sulmuar Kosovën

Xhavit Haliti: Nuk ka shans Serbia me sulmuar Kosovën

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti ka bërë një përshkrim të zhvillimeve politike në vend, që nga fillimi i luftës, zhvillimi i negociatave në Konferencën e Rambujes dhe gjatë procesit të bërjes së shtetit. “Nuk frikohem që ushtria e Serbisë do ta sulmojë Kosovën, as në jug e as në […]

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kryetari i Partis Demokratike të Kosovës Kadri Veseli mbrëmë ishte i ftuar në një nga televizionet nacionale në Kosovë ku ka folur për tema të ndryshme ,  duke i kushtuar vëmendje edhe zgjedhjeve të brendshme në PDK. Në mes rreshtash Veseli jepi shumë mesazhe që dëshiron ta reformoj partinë me njerëz të rinjë dhe të […]

Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Lajmi që qarkulloj sot se ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka është provokuar një tentim-kidnapim ka bërë që mediat ti japin fokusin kryesor kësaj ngjarje. Bashkë me seroizitetin e ngjarjes nuk kanë munguar as shakat dhe ironizimi me situaten, njëri nga ata që ironizoj me rastin e Zekes ishte zyrtari i PDK-së Arton […]

Vuçiç: Kam marrë një plan nga Perëndimi për Kosovën

Vuçiç: Kam marrë një plan nga Perëndimi për Kosovën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka konfirmuar në Sofje, në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, sot pasdite, se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. B92 raporton se kjo është hera e parë që Vuçiq e ka thënë këtë publikisht – pas disa ditësh spekulimesh në […]

Brenda katër vitesh, Kosova me hekurudha moderne

Brenda katër vitesh, Kosova me hekurudha moderne

Deri në vitin 2022, Kosova do ketë të përfunduar rrjetin modern hekurudhor që lidh atë me shtet e rajonit dhe më gjerë. Kështu bëjnë të ditur zyrtarë të qeverisë së Kosovës, sipas të cilëve, në muajin korrik pritet të fillojë rehabilitimi i rrjetit hekurudhor, Fushë Kosovë – Hani i Elezit në kufi me Maqedoninë, kurse […]

1 5 6 7 8 9 561