Kosovë

Universiteti “Haxhi Zeka” organizon Konferencen Ndërkombëtare me temen “Shtet ndërtimi në vendet e Ballkanit Perëndimor”

Universiteti “Haxhi Zeka” organizon Konferencen Ndërkombëtare me temen “Shtet ndërtimi në vendet e Ballkanit Perëndimor”

Një nga Universitetet më prestigjioze në Kosovë Universiteti “Haxhi Zeka” ka organizuar konferencë ndërkombëtare me temen “Shtet ndërtimi në vendet e Ballkanit Perëndimor”e cila do të zgjasë tri ditë nga e cila konferencë do të përfitojnë si stafi akademik ashtu edhe studentet. Sipas sekretarit të përgjithshem Astrit Ademaj kjo konferencë po organizohet për herë të parë […]

Xhavit Haliti: Nuk ka shans Serbia me sulmuar Kosovën

Xhavit Haliti: Nuk ka shans Serbia me sulmuar Kosovën

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti ka bërë një përshkrim të zhvillimeve politike në vend, që nga fillimi i luftës, zhvillimi i negociatave në Konferencën e Rambujes dhe gjatë procesit të bërjes së shtetit. “Nuk frikohem që ushtria e Serbisë do ta sulmojë Kosovën, as në jug e as në […]

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kryetari i Partis Demokratike të Kosovës Kadri Veseli mbrëmë ishte i ftuar në një nga televizionet nacionale në Kosovë ku ka folur për tema të ndryshme ,  duke i kushtuar vëmendje edhe zgjedhjeve të brendshme në PDK. Në mes rreshtash Veseli jepi shumë mesazhe që dëshiron ta reformoj partinë me njerëz të rinjë dhe të […]

Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Lajmi që qarkulloj sot se ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka është provokuar një tentim-kidnapim ka bërë që mediat ti japin fokusin kryesor kësaj ngjarje. Bashkë me seroizitetin e ngjarjes nuk kanë munguar as shakat dhe ironizimi me situaten, njëri nga ata që ironizoj me rastin e Zekes ishte zyrtari i PDK-së Arton […]

Vuçiç: Kam marrë një plan nga Perëndimi për Kosovën

Vuçiç: Kam marrë një plan nga Perëndimi për Kosovën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka konfirmuar në Sofje, në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, sot pasdite, se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. B92 raporton se kjo është hera e parë që Vuçiq e ka thënë këtë publikisht – pas disa ditësh spekulimesh në […]

1 3 4 5 6 7 559