Aktualitet Rinor

LIBRA opozita e opozitës

LIBRA opozita e opozitës

Nga -Ronaldo Caraku Nga ata te paktet te rrethit tim shoqeror qe mbeshteta Ben Blushin ne kritikat kunder qeverise, ku ai bente pjese… Por sot opozita e qeverise eshte me shume opozita e opozites… Beni na thote qe un nuk shkoj ne cadren e Saliut… Ben Blushi Un nuk jam i Saliut zoteri, as i […]

Albano Idrizi mes tre politikanëve të rinje më te votuar per 2016

Albano Idrizi mes tre politikanëve të rinje më te votuar per 2016

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN) nëu bashkëpunim me Lidershipin e të Rinjve të Tiranës dhe CRCA Shqipëri, mbështetur nga Olof Palme International Center, në muajin Tetor të këtij viti, hapi Thirrjen për Nominime në kuadër të nismës “TË RINJTË E VITIT 2016 NË SHQIPËRI”. Nisma “Të Rinjtë e Vitit 2016 në Shqipëri” […]

Cdo te thote te jesh i ri ne Shqiperi?

Cdo te thote te jesh i ri ne Shqiperi?

Nese do te njohesh nje popull, duhet te shohesh te rinjte e tij. Jane ata qe e tregojne veten ashtu si jane dhe ashtu si ndihen pa frike, pa ndrojtje dhe nese ndodh e kunderta atehere dilet ne perfundimin se frika dhe ndrojtja jane te ngjizura bashke me te riun. A ka frike dhe ndrojtje […]

FRESSH Voice vs LRI Polifoni Fest

FRESSH Voice vs LRI Polifoni Fest

Nga Endrit Memia Nuk e kam pasur ne plan që të merem me kundershtaret politik te partise ne te cilen un aderoj e aq më pak me punët e tyre brenda partisë,sidomos kur behet fjale per te rinjte(meqë ra fjala kam dëgjuar që të rinjtë e FRESSH-it dhe LRI-se zihen me njëri-tjetrin se kush do […]

FRPD dhe arrest-lirimet 

FRPD dhe arrest-lirimet 

Nga – Valbona Mhilli Ky titull ngjan sikur po filloj shkrimin e tekstit te një filmi serial-killer por ne fakt dua te bej nje ‘rezyme’ te atyre dhunimeve , arrestimeve ,’ gjykimeve ‘dhe lirimeve qe ju bene djemve te frpd tek protesta e parkut te liqenit. Pas 2013, ne PD niveli i servilizmit u ul […]

Ministri qe vrau Kristin dhe po vret shqiptarët 

Ministri qe vrau Kristin dhe po vret shqiptarët 

Nga – Enkelejda Rica* Me gjithë përpjekjet e qytetarëve shqiptare, mediave, diasporës dhe shume organizatave jo qeveritare fatkeqësisht Kristi Maze nuk e fitoi dot luftën me vdekjes. Kristi, një shembull i dëshirës për jetën, një shembull I kurajos dhe vullnetit nuk doli dot nga operimi 13 orësh. Sikur mos te mjaftonte sëmundja e rende, ne krah te vdekjes kishim dhe pushtetin […]

Shkelqim Berberi: Artisti i ri shqiptar nga Kosova

Shkelqim Berberi: Artisti i ri shqiptar nga Kosova

Quhet Shkelqim Berberi dhe eshte nga Kosova. 19 vjeçari që merret me aktrim dhe vizatim eshte shendrruar ne nje personazh mjaft i perfolur. Per shkak te stilit Shkelqimi ka fituar nofken Bieber per nga stili ne verzionin shqiptar. Ai ka vizatuar nje pjes te madhe te kengetareve VIP te Shqiperise dhe Kosoves.  

1 2 3 18