Kryesore

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kjo është deklarata e Kadri Veselit që është pëlqyer më së shumti nga antarët e PDK-së (Foto)

Kryetari i Partis Demokratike të Kosovës Kadri Veseli mbrëmë ishte i ftuar në një nga televizionet nacionale në Kosovë ku ka folur për tema të ndryshme ,  duke i kushtuar vëmendje edhe zgjedhjeve të brendshme në PDK. Në mes rreshtash Veseli jepi shumë mesazhe që dëshiron ta reformoj partinë me njerëz të rinjë dhe të […]

Deli Balidemaj zgjidhet Deputet ne Parlamentin e Oberbayernit

Deli Balidemaj zgjidhet Deputet ne Parlamentin e Oberbayernit

Ne baze te rezultateve te Publikuara z. Deli Balidemaj ne njesin e vet zgjedhore (104) ne Milbertsofen fitoj numrin me te madh te votave ne krahasim me kansidatet e partive si CSU, SPD e FDP ku dhe u zgjodh Deputet i drejtperdrejt ne Parlamentin e Oberbayernit. Deliu deklarohet se do te jet zeri i qytetareve […]

Shqiptari kandidat nga partija e gjelbert për Parlamentin e Oberbayernit

Shqiptari kandidat nga partija e gjelbert për Parlamentin e Oberbayernit

Të nderuara zonja dhe zotërinjë, të dashur Bashkatdhetar/e Me 14 Tetor jan zgjedhjet në Bayern/Oberbayern të Gjermanis. Kemi fatin që në këto zgjedhje kemi kandidatin ton z. Ing.-Dipl. Delija Balidemaj . Deliu është Kandidat nga partija e gjelbert për Parlamentin e Oberbayernit dhe mban numrin 10. U bëjmë thirrje të gjithë Bashkatdhetareve me te drejt […]

Shqiptari i suksesshem ne politiken Gjermane

Shqiptari i suksesshem ne politiken Gjermane

Deli Balidemaj është lindur më 27 Korrik të vitit 1967 në Martinaj, komuna e Plavës. Ai është ndër shqiptarët e rrallë në Gjermani që në mënyrë aktive merret me politikë. Deliu aspiron dhe dëshiron të jetë një shëmbull për brezat e rinj. z.Balidemaj vjen nga Partia e gjelbërt (Die Grünen), parti e cila u kushton […]

Dhëmbët origjinalë të Hitlerit zbulojnë misterin e vdekjes së tij

Dhëmbët origjinalë të Hitlerit zbulojnë misterin e vdekjes së tij

Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas kishte qëlluar veten me një pumb në kokë, konfirmojnë kërkuesit francezë që patën akses në mbetjet dentare të diktatorit që ruhen ende në Moskë.  “Dhëmbët janë origjinalë, nuk ka dyshim për këtë. Studimi ynë provon se Hitleri vdiq në vitin […]

Fotot e rrallë/ Kur prindërit e Rita Orës martoheshin 30 vite me parë në Prishtinë

Fotot e rrallë/ Kur prindërit e Rita Orës martoheshin 30 vite me parë në Prishtinë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është pa diskutim njëra ndër emrat më të përfolur në mediat ndërkombëtares. Shkas për këtë gjë bëhen sukseset e saj të njëpasnjëshme, ndërsa jo më pak vëmendje merr edhe jeta e saj private. Këngëtarja ka lindur në Prishtinë, dhe kur ajo ishte njëvjeçare, familja e saj emigruan për […]

1 5 6 7 8 9 1,333