Kryesore

Pse ekzistojnë vrima të vogla në dritaret e aeroplanit

Pse ekzistojnë vrima të vogla në dritaret e aeroplanit

Nëse ndonjëherë keni hipur në aeroplan, shanset janë që keni shikuar jashtë dritares dhe keni vërejtur një vrimë të vogël në fund të dritares. Kjo karakteristikë mund të mos i pengojë shumë udhëtarëve, por, kur jeni duke fluturuar në ajër me shpejtësi dhe lartësi të madhe, me siguri se frikësoheni apo ndiheni të shqetësuar pak […]

Pasi arkitekti përfundoi Katedralen, Cari rus e verboi atë,…: Ky është vetëm një nga 25 “sekretet e padëgjuara” të Rusisë (Foto)

Pasi arkitekti përfundoi Katedralen, Cari rus e verboi atë,…: Ky është vetëm një nga 25 “sekretet e padëgjuara” të Rusisë (Foto)

Rusia, vendi me shtrirjen më të madhe gjeografike në botë dhe me mbulimin e plot 11 zonave të ndryshme orare, me një histori të pabesueshme, kulturë tejet të pasur dhe vende piktoreske, është me të vërtetë një vend i mahnitshëm dhe “shtëpia” e pijes më të famshme alkoolike në botë, Vodkës. Por, ka edhe një […]

Arrestimi i kukësianëve/ Avokati i Popullit nxjerr listën e gjatë me shkeljet e Policisë e Prokurorisë

Arrestimi i kukësianëve/ Avokati i Popullit nxjerr listën e gjatë me shkeljet e Policisë e Prokurorisë

Pas debateve të ditëve të fundit dhe akuzave të bëra, Avokati i Popullit ka dal me një rekomandim në lidhje me proceduar te ndjekura nga Policia dhe Prokuroria për arrestimet e protestuesve në Kukës. Në një material të zgjeruar Avokati i Popullit, shkruan se janë disa shkelje që janë bërë nga Policia dhe Prokuroria. Sipas […]

Pesë mënyrat negative se si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin mendor

Pesë mënyrat negative se si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin mendor

Rritja e rrjeteve sociale ka bërë që popullsia globale të jetë më e lidhur se ç’ka qenë gjatë tërë historisë. Megjithatë, përdorimi i rrjeteve sociale mund të ketë efekte të dëmshme në shëndetin tonë mendor, ku njerëzit mesatarisht e kontrollojnë telefonin mbi 30 herë në ditë, transmeton Telegrafi. Ndonëse platformat e rrjeteve sociale mund të […]

VIDEO/ Lironi vëllezërit tanë! Kukësianët po protestojnë për 11 të arrestuarit

VIDEO/ Lironi vëllezërit tanë! Kukësianët po protestojnë për 11 të arrestuarit

Dhjetëra qytetarë të Kukësit janë mbledhur në qendër të qytetit perpara gjykates dhe kerkojne lirimin e 11 bashkeqytetareve te tyre te arrestuar per protesten e Rruges se Kombit. Protesta eshte thirrur nga Keshilli i Qarkut dhe po flasin anetare te keshillit dhe qytetare te thjeshte, aktiviste te shoqerise civile, etj. Ata therrasin ne kor: Lironi […]

Edhe një slloven thotë se ka udhëtuar në kohë: Kam parë jashtëtokësorët që jetojnë mes nesh dhe ndërtesa me më shumë se 500 kate (Video)

Edhe një slloven thotë se ka udhëtuar në kohë: Kam parë jashtëtokësorët që jetojnë mes nesh dhe ndërtesa me më shumë se 500 kate (Video)

Pretendimi i pabesueshëm i një burri nga Sllovenia ka intriguar publikun rajonal dhe jo vetëm, pasi ai thotë se është një “udhëtar në kohë”, dhe se ai nëpër kohë në mënyrë të përsëritur, madje edhe në shekullin e 45-të. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për David i cili pretendon se ai udhëtoi […]

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë, Këshilli organizativ “Drejtësi për Almirin” ka paralajmëruar sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit. Në njoftimin e këtij grupi në Facebook, thuhet se do të përshëndesin Federica Mogherinin dhe Johannes Hahn dhe do t’i rikujtojnë se drejtësia në Maqedonia ka vdekur, njofton Telegrafi Maqedoni. “Të enjten, më 19 prill, […]

Sheshel shanë delegacionin kroat dhe shkel flamurin e Kroacisë në Parlamentin e Serbisë, mysafirët ndërpresin vizitën

Sheshel shanë delegacionin kroat dhe shkel flamurin e Kroacisë në Parlamentin e Serbisë, mysafirët ndërpresin vizitën

Pas incidentit në Beograd, ku Vojisllav Sheshel shau delegacionin kroat që është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Serbi, dhe më pas shkeli flamurin kroat në Kuvendin e Serbisë, zyrtarët kroat kanë anuluar takimin me Ministren e Integrimeve Evropiane të Serbisë. Siç raportojnë mediat kroate, ata kanë marrë vendim që ta ndërpresin vizitën në Serbi, […]

Kukësi sot në protestë: Lironi vëllezërit tanë!

Kukësi sot në protestë: Lironi vëllezërit tanë!

11 qytetarë të Kukësit mbahen në burg prej datës 1 Prill pasi akuzohen për shkatërrim prone dhe kundërshtim të policisë. Ata u arrestuan për protestën në Rrugën e Kombit kundër taksës prej 5 euro. Ndërsa nesër pritet rivlerësimi i masës së sigurisë në Gjykatën e Apelit të Shkodrës, sot në Kukës mbahet një protestë, ku […]

1 2 3 1,308