Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Muhaxheri ironizion me Milaim Zeken

Lajmi që qarkulloj sot se ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka është provokuar një tentim-kidnapim ka bërë që mediat ti japin fokusin kryesor kësaj ngjarje. Bashkë me seroizitetin e ngjarjes nuk kanë munguar as shakat dhe ironizimi me situaten, njëri nga ata që ironizoj me rastin e Zekes ishte zyrtari i PDK-së Arton […]

Arton Muhaxheri: PDK mbetet bartëse kryesore e zhvillimeve në vend

Arton Muhaxheri: PDK mbetet bartëse kryesore e zhvillimeve në vend

Arton Muhaxheri anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka folur për zgjedhjet e brendshme në këtë subjekt politik si dhe për çështjen e Demarkacionit, njofton Gazeta Blic.Muhaxhiri i cili ishte i ftuar në televizionin Rrokum iu ka bërë thirrje të gjithë atyre që janë të interesuar të rreshtohen në PDK. Ai ka kritikuar edhe qeverisjen […]

Këngëtari pejan Edijan Muhaxheri i këndon dashnisë së vjetër (Video)

Këngëtari pejan Edijan Muhaxheri i këndon dashnisë së vjetër (Video)

Këngëtari i ri Pejan Edijan Muhaxheri i cili merret me muzikë qysh nga fëmijëria ka përfunduar shkollen e muzikës dhe tashmë ai është i gatshëm ti ofroj publikut këngë të bukura, përndryshe Edijan Muhaxheri rrejdh nga familje muzicientësh, babi i Edijanit është Besim Muhaxheri-Strinca i cili njihet si një këngëtar që ka kultivuar muziken e […]

Shkruan Blerim Gjeladini: Ekspansioni Rus në Ballkan nëpërmjet monedhave virtuale, kërcënohet Shqipëria

Shkruan Blerim Gjeladini: Ekspansioni Rus në Ballkan nëpërmjet monedhave virtuale, kërcënohet Shqipëria

Opinion nga Blerim Gjeladini, ekspert në fushën e ekonomisë Ndërhyrja e Rusisë nëpërmjet monedhave virtuale në tregun e pasurive të paluajtshme në Ballkanin Perëndimor paraqitet një kërcënim i qëndrueshëm në këtë rajon. SBER, banka ruse, pas tentativës së marrjes së korporatës më të madhe në Evropën Juglindore Agrokor Kroaci, po përdor mekanizmat që ofron monedhën […]

SONDAZH / TELEMATRIX: Kreshnik Spahiu thyen rekord audience në debatin Opinion / Personazhi më i ndjekur nga teleshikuesit

SONDAZH / TELEMATRIX: Kreshnik Spahiu thyen rekord audience në debatin Opinion / Personazhi më i ndjekur nga teleshikuesit

Kreshnik Spahiu ka thyer çdo limit audience mbrëmë në debatin opinion. Sipas mekanizmit elektronik stduius dhe monitorues të shikueshmërisë së televizioneve TELEMATRIX dje debati Opinion ka tërhequr gjithë shikuesit e medias. Audienca dhe epërsia është e pallogaritshme nëse krahasohet me Top Channel dhe Vizion +. Ndonëse në 20 minutat e para emisioni nuk ka pasur […]

Aleanca KuqeZi, thirrje: Mungesa e tersit Edi Rama, shans i madh për fitore

Aleanca KuqeZi, thirrje: Mungesa e tersit Edi Rama, shans i madh për fitore

Aleanca KuqeZi uron kombëtaren për një fitore historike sot në Armeni. Me anë të një deklarate, Sekretari për Mediat Julian Tereziu bëri me dije se Aleanca KuqeZi shpreh keqardhjen se qeveria Rama nuk ka akorduar asnjë premio finaciare për 11 lojtarët e kombëtares. “Internacionalizmi dhe servilizmi i Edi Ramës i uli kokën 10 milion shqiptarëve […]

Kreshnik Spahiu, letër ambasadorit amerikan: “Mos njihni bashkitë që u fituan nga kriminelët”

Kreshnik Spahiu, letër ambasadorit amerikan: “Mos njihni bashkitë që u fituan nga kriminelët”

Kreshnik Spahiu, letër ambasadorit amerikan: “Mos njihni bashkitë që u fituan nga kriminelët” I nderuar shkëlqesia juaj, Ambasador Donald Lu Prej disa ditësh kemi ndjekur me shumë interes prezencën dhe rolin tuaj aktiv në fushatën elektorale të zgjedhjeve për qeverisjen vendore në Shqipëri. Me admirim kemi vlerësuar se ju po kryni me dinamizëm misionin tuaj […]

LAJM I FUNDIT: 10 ditë më parë, AK i kërkoi Halim Kosovës të tërhiqej dhe PD të bojkotonte zgjedhjet

LAJM I FUNDIT: 10 ditë më parë, AK i kërkoi Halim Kosovës të tërhiqej dhe PD të bojkotonte zgjedhjet

Kreshnik Spahiu po trajtohet si profeti që parashikoi rezultatin, bojkotin, parregullsitë dhe skandalet e zgjedhjeve. Lideri kuqezi i kërkoi Halim Kosovës të tërhiqej nga gara dhe PD tue bojkotonte zgjedhjet. Me anë të një reagimi për mediat 10 ditë më parë Aleanca KuqeZi ka përshëndetur vendimin e PD-së, për t’u tërhequr nga zgjedhjet në rrethin […]

1 2 3 5