Bossi: Distancohem, s’kam qenë kurrë në Shqipëri

Bossi: Distancohem, s’kam qenë kurrë në Shqipëri

ITALI -“Distancohem plotësisht nga ajo diplomë universitare”. Kështu është shprehur Renzo Bossi djali i ish kreut të Lidhjes së Veriut në Itali, Umberto Bossi, për të cilin thuhet se është diplomuar në Shqipëri në Universitetin Kristal, brenda një viti me një diplomë 3 vjeçare. Në një reagim për mediat, Renzo Bossi ka mohuar të ketë […]

Gili këshillon: “Mos u zhvishni shumë”

Gili këshillon: “Mos u zhvishni shumë”

Këngëtarja kosovare Gili, e cila këto ditë lansojë këngën “Haku i nënës”, gjatë një interviste ka këshilluar këngëtaret që të mos zhvishen shumë, sepse pas një kohe mund të ndihen të turpëruara para fëmijëve të tyre. “Nuk më pëlqejnë shumë ekzagjerimet e veshjeve apo zhveshjeve, do të thosha më mirë në skene, pasi shoh se […]

Samir Ujkani kerkohet nga Palermo

Samir Ujkani kerkohet nga Palermo

Palermo-Novara-Palermo. Është kjo rruga që duhet të bëjë Samir Ujkani. Portieri i Kombetares shqiptare, krejt ndryshe nga Novara e tij që u rikthye “ekspres” në  Serinë B, bëri një sezon të mrekullueshëm. Me kampionatin italian që do të luajë javën e fundit në fundjavë – kampion doli Juventusi – merkatoja e futbollistëve nis dhe ndez […]

Berisha: Për një vit do të ndryshojë jeta e qytetarëve

Berisha: Për një vit do të ndryshojë jeta e qytetarëve

Në mbledhjen e sotme të komitetit të Zhvillimit të rajonit u miratuan 520 projekte të reja me një vlerë prej 27.6 miliardë lekë nga Komiteti i Zhvillit dhe Fondi shqiptar i Zhvillimit, të cilat do të shërbejnë për investime në infrastrukturë, në ujësjellësa, në shëndetësi, shkolla dhe bujqësi, duke i dhënë kështu një zhvillim të […]

Gjykata e Lartë rrëzon Priftin: Të vazhdojë gjykimi ndaj ish-ministrit

Gjykata e Lartë rrëzon Priftin: Të vazhdojë gjykimi ndaj ish-ministrit

Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë rrëzoi sot gjashtë nga tetë kërkesat e avokatëve të ish-ministrit Dritan Priftit dhe zëvendësit të tij, Leonard Beqirajt të akuzuar nga prokuroria për korrupsion pasiv. Në kërkesat paraprake, avokatët i kërkuan gjykatës ndër të tjera pushimin e gjykimit për klientët e tyre dhe shpalljen të pavlefshme të video-përgjimit ku shfaqen […]

Dick Marty do deshmoje më 18 qershor per “Medicus”

Dick Marty do deshmoje më 18 qershor per “Medicus”

Ish-senatori zviceran, Dick Marty, do të japë dëshminë e tij për rastin “Medicus” më 18 qershor në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë. Kryetari i trupit gjykues, Arkadiush Sadek, ka thënë se ende nuk e di nëse Dick Marty do të vijë personalisht në Kosovë për të dëshmuar apo këtë do ta bëjë nëpërmjet ndonjë video […]

Trafiku i organeve, Kuvendi miraton ligjin për hetimet e EULEX-it

Trafiku i organeve, Kuvendi miraton ligjin për hetimet e EULEX-it

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me unanimitet projektligjin e përgatitur nga qeveria për të lejuar prokurorët e EULEX-it të hetojnë edhe në territorin shqiptar mbi akuzat për trafik organesh të serbëve të bëra në raportin e ish-senatorit zviceran Dick Marty. Kuvendi votoi me 127 vota pro ligjit “Për marrëdhëniet juridiksionale në çështjet penale me task […]

1 2,347 2,348 2,349