Life Style

Pse ndieni uri edhe pasi që keni ngrënë tepër

Pse ndieni uri edhe pasi që keni ngrënë tepër

Nëse keni qenë ndonjëherë në ndonjë situatë kur keni ngrënë tepër, dhe të nesërmen jeni zgjuar shumë të uritur, ju sjellim shpjegimin e ekspertëve. Një ditë pasi që keni ngrënë tepër, trupi juaj është i rraskapitur. Kjo lodhje është pasojë e asaj që trupi ka punuar gjithë natën për ta tretur ushqimin e tepërt që […]

Kjo është shprehia më e zakonshme e njerëzve inteligjentë

Kjo është shprehia më e zakonshme e njerëzve inteligjentë

Sado e frikshme apo çuditshme që mund t’ju duket, inteligjenca e vërtetë është paksa e rrallë ditëve të sotme. Ata të cilët kanë një dëshirë të vërtetë për të mësuar, i zgjerojnë njohuritë e tyre dhe i thyejnë barrierat e ndryshme me qëllim që të futen në mesin e pak personave me të njëjtin nivel […]

Mjekët japin alarmin! Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Mjekët japin alarmin! Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë! Vertikalizimi i vertebrave Këto quhen ndryshe probleme muskolo-skeletike dhe telefonat janë duke u kthyer në një problem të përhershëm. Nëse ju e mbani kokën ulur për të lexuar në ekranin e telefonit, në trupin tuaj […]

14 femrat më të bukura të planetit (Foto)

Duke filluar që në vitin 1990, revista e njohur amerikane “People” publikon çdo vit një listë me 100 femrat më të bukura në botë. Pjesë e këtyre listave kanë qenë gjithmonë emra të spikatur, si përshembull aktoret e famshme: Julia Roberts, Nicole Kidman, Angelina Jolie etj. Këtë vit, më e bukura femër e planetit u […]

Labi ftohet në ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II (Foto)

Labi ftohet në ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II (Foto)

Labinot Tahiri është ftuar në një ngjarje madhore botërore, ku do të jenë të pranishëm shumë personalitete të njohura anekënd globit. Këngëtari është ftuar në ditëlindjen e mbretëreshës angleze, Elizabeth II, përkatësisht në përvjetorin e 91 të ardhjes në jetë. “Shkëlqesia e tij, ambasadori O’Connell dhe Elida Laëton O’Connell kërkon që me kënaqësi t’i bashkëngjitet […]

Domatet, pjeshkat dhe ushqimet tjera që NUK duhet t’i vendosni në FRIGORIFER

Domatet, pjeshkat dhe ushqimet tjera që NUK duhet t’i vendosni në FRIGORIFER

Nëse keni tendenca t’i vendosni të gjitha ushqimet në frigorifer për t’i mbajtur më të freskëta, atëherë në disa raste mund ta keni gabim. Procesi i ftohjes mund të shkaktojë humbjen e shijes te disa produkte, prandaj është më mirë t’i mbani larg frigoriferit, transmeton Telegrafi. Por, cilat janë këto produkte? Pjeshkat dhe nektarinat Pjeshkat […]

Stjuardesa shqiptare, një ndër më të bukurat në botë (Foto)

Stjuardesa shqiptare, një ndër më të bukurat në botë (Foto)

Ajo është vërtetë një femër shumë e hijshme dhe tepër elegante. Por bukuria e saj nuk është vetëm trupore, pasi ajo ka edhe një fytyrë vertët të veçantë të cilën e bënë atë të jetë një prej stjuardesave më të bukura në botë Bëhet fjalë për vajzën nga Tirana, Elona Bashllari, e cila është një […]

1 2 3 330