Showbiz

14 femrat më të bukura të planetit (Foto)

Duke filluar që në vitin 1990, revista e njohur amerikane “People” publikon çdo vit një listë me 100 femrat më të bukura në botë. Pjesë e këtyre listave kanë qenë gjithmonë emra të spikatur, si përshembull aktoret e famshme: Julia Roberts, Nicole Kidman, Angelina Jolie etj. Këtë vit, më e bukura femër e planetit u […]

Labi ftohet në ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II (Foto)

Labi ftohet në ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II (Foto)

Labinot Tahiri është ftuar në një ngjarje madhore botërore, ku do të jenë të pranishëm shumë personalitete të njohura anekënd globit. Këngëtari është ftuar në ditëlindjen e mbretëreshës angleze, Elizabeth II, përkatësisht në përvjetorin e 91 të ardhjes në jetë. “Shkëlqesia e tij, ambasadori O’Connell dhe Elida Laëton O’Connell kërkon që me kënaqësi t’i bashkëngjitet […]

Stjuardesa shqiptare, një ndër më të bukurat në botë (Foto)

Stjuardesa shqiptare, një ndër më të bukurat në botë (Foto)

Ajo është vërtetë një femër shumë e hijshme dhe tepër elegante. Por bukuria e saj nuk është vetëm trupore, pasi ajo ka edhe një fytyrë vertët të veçantë të cilën e bënë atë të jetë një prej stjuardesave më të bukura në botë Bëhet fjalë për vajzën nga Tirana, Elona Bashllari, e cila është një […]

Nora Istrefi luftë për ta fshirë këtë foto nga interneti (Foto)

Nora Istrefi luftë për ta fshirë këtë foto nga interneti (Foto)

Këngëtarët bëjnë shumë foto. Disa u dalin të mira, e disa…Epo, varet shumë edhe nga momenti, disponimi, vendi, Këngëtarja Nora Istrefi nuk duket se e ka vetën shumë në qejf, pasi është mjaftë modeste, por përkundër kësaj ajo bënë shumë foto. Nora rëndom duket bukur, por në fotografinë që po e publikojmë në “Kosovare”, ajo […]

MTV vlerëson lartë projektin e fundit të Dua Lipës: Vargjet e këngës do t’i dëgjoni gjatë gjithë verës (Foto/Video)

MTV vlerëson lartë projektin e fundit të Dua Lipës: Vargjet e këngës do t’i dëgjoni gjatë gjithë verës (Foto/Video)

Çfarë ndodh kur një yll në rritje i muzikës takohet me kasanovën kaliforniane të R&B? Në rastin e Dua Lipës dhe Miguelit, zemrat rrahin më fuqishëm, adrenalina është në maksimum dhe sheshet e vallëzimit bëhen më të nxehta. Kështu e nis shkrimin televizioni i njohur botëror i muzikës MTV, i cili ka vlerësuar projektin në […]

Bebe Rexha këndon në një dasmë shqiptare (Video)

Bebe Rexha këndon në një dasmë shqiptare (Video)

Bebe Rexha tregon origjinën e saj shqiptare sa herë që i jepet mundësia, ndërsa nuk heziton të këndojë edhe në shqip. Për më shumë, këngëtarja me famë botërore ruan afërsinë me familjarët dhe miqtë e saj shqiptarë. Në këtë mënyrë, ajo është pjesëmarrëse në evenimente të ndryshme dhe së fundmi ka marrë pjesë në një […]

“Shokon” aktori i njohur hollivudian: “Jam shqiptar”

“Shokon” aktori i njohur hollivudian: “Jam shqiptar”

Aktori i njohur amerikan Kevin Spacey, i ftuar mbrëmë në emisionin e Jimmy Fallon ka deklaruar se ka kombësi shqiptare.Në fakt, kjo deklaratë ishte pjesë e një loje gjatë këtij emisioni me pyetje anonime dhe frymëzuar nga tenisi që kishin luajtur së bashku. Përgjigjet duhet të ishin të shpejta, pa pasur kohë të mendosh çfarë […]

1 2 3 191