Sport

Video/ Çikalleshi jep dy asiste, shpëton ekipin nga rënia nga kategoria

Video/ Çikalleshi jep dy asiste, shpëton ekipin nga rënia nga kategoria

Sokol Çikalleshi është treguar edhe njëherë vendimtar për ekipin e tij turk Akhisar, i cili i ka shpëtuar rënies nga kategoria në javët e fundit të Superligës turke. Çikalleshi ofroi dy asiste në fitoren 2-0 që Akhisari arriti në transfertë kundër Kasimpasa Falë dy pasimeve të tij, sulmuesi Vaz shënoi dy herë në minutat ‘46 […]

Lorik Cana zbulon sëmundjen që e detyroi të linte futbollin (Foto)

Lorik Cana zbulon sëmundjen që e detyroi të linte futbollin (Foto)

Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë. I ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”, ish-kapiteni kuq e zi tregoi se ishin problemet me zemrën ato që i detyruan mjekët të ndalonin Lorikun të luante në fushë. Megjithatë, pavarësisht këshillave të tyre, Cana luajti […]

Ndeshja e kombëtares me Italinë/ FIFA dënon FSHF-në

Ndeshja e kombëtares me Italinë/ FIFA dënon FSHF-në

FIFA ka dënuar Shqipërinë me një gjobë prej 100 mijë frangash zvicerane për incidentet e shkaktuara në ndeshjen me Italinë. Mendohej se do të kishte një dënim më të rëndë pas ngjarjeve që shkaktuan ndërprerjen e takimit në Palermo. Por FIFA ka vendosur që Shqipëria të dënohet vetëm me gjobë, duke shmangur kësisoj dënimin e […]

Rrëfimi emocionues i Behramit për refugjatët, bën tatuazh flamurin e Kosovës: Kam dy pjesë të jetës, njëra i takon Kosovës dhe tjetra Zvicrës

Rrëfimi emocionues i Behramit për refugjatët, bën tatuazh flamurin e Kosovës: Kam dy pjesë të jetës, njëra i takon Kosovës dhe tjetra Zvicrës

Është java e refugjatëve në botë dhe më mirë se shqiptarët e Kosovës nuk mund të shpjegojë askush këtë gjë. Shumë familje janë larguar nga Kosova në pesë dekadat e fundit duke u shpërngulur pothuajse në gjithë vendet e botës shkaku i luftës në Kosovës. Shumica nga ata ia kanë parë hairin largimit nga Kosova dhe […]

Armando Duka s’fitoi në UEFA, ja emaili denigrues që dogji kandidaturën e tij

Armando Duka s’fitoi në UEFA, ja emaili denigrues që dogji kandidaturën e tij

Është zbuluar emaili i cili fundosi presidentin e Federatës Kombëtare Shqiptare Armando Duka në garën e tij në UEFA. Një individ apo grup i paidentifikuar nga Shqipëria ka bërë anti-fushatë për presidentin e FSHF­-së, Armand Duka, duke u kërkuar Federatave europiane që të mos e zgjidhnin në Komitetin Ekzekutiv të UEFA­s. Opinion.al siguron shkresën e […]

Shqipëria rrezikon ta humbë kamponin Izmir Smajlaj: Nëse nuk më plotësohen kushtet do ta shqyrtoj opsionin e largimit

Shqipëria rrezikon ta humbë kamponin Izmir Smajlaj: Nëse nuk më plotësohen kushtet do ta shqyrtoj opsionin e largimit

Shqipëria rrezikon të humbë një tjetër “xhevahir”. Pas dy mundësve të kalibrit botërorë, si Elis Guri që zgjodhi Bullgarinë (e më pas u shpall kampion bote) dhe medalistit të bronztë të botës, Sahit Prizreni, i cili zgjodhi flamurin e Australisë, tashmë radha është për një tjetër medalist ndërkombëtar. Ai është kampioni i saposhpallur i Evropës […]

Shpërthen De Biasi, kritikon ashpër UEFA-n (FOTO)

Shpërthen De Biasi, kritikon ashpër UEFA-n (FOTO)

Gianni de Biasi, selektori i Kombëtares shqiptare, ka kritikuar UEFA-së për mënyrën se si e ka administruar ndeshjen mes Borussia Dortmundit dhe Monacos, e cila u shty një ditë për shkak të tri shpërthimeve me bombë ndaj autobusit të skuadrës gjermane. “Ishte ndeshje false. Lojtarët e Dortmundit nuk ishin në gjendje të luanin. Kam parë […]

Luan me Serbinë, por pritet ti bashkohet skuadrës së Kosovës

Luan me Serbinë, por pritet ti bashkohet skuadrës së Kosovës

Një futbollist që ka luajtur për Serbinë dhe madje ishte edhe kapiten i saj, në të ardhmen mund të bëhet pjesë e Përfaqësueses së Kosovës. Fjala është për Arton Zekajn, futbollistin e Partizanit të Beogradit. 16-vjeçari ka shprehur interesim që t’i bashkohet Kosovës, përkatësisht njërës prej grupmoshave të saj. Kontaktet kanë nisur tashmë, shkruan sot […]

1 2 3 204