Arton Muhaxheri: PDK mbetet bartëse kryesore e zhvillimeve në vend

Arton Muhaxheri anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka folur për zgjedhjet e brendshme në këtë subjekt politik si dhe për çështjen e Demarkacionit, njofton Gazeta Blic.Muhaxhiri i cili ishte i ftuar në televizionin Rrokum iu ka bërë thirrje të gjithë atyre që janë të interesuar të rreshtohen në PDK. Ai ka kritikuar edhe qeverisjen në Prishtinë, kështu duke thënë se qeverisja e Shpend Ahmetit ka dështuar.

Ai ka fol per zgjedhjet e mbrendshme ne PDK, nga ku ju ka bërë ftese te gjithe atyre te cilet jane te interesuar per m’u rreshtu ne kete parti.

Muhaxheri, e ka kritikuar edhe qeverisjen ne Prishtine, duke theksuar se Shpend Ahmeti ka dështuar në qeverisjen e tij.

Derisa kur ka fol per zhvillimet ne vend, sikur jane Demarkacioni e temat tjera, ai ka theksuar se PDK është bartese kryesore e zhvillimit te shtetit.

Po ashtu Muhaxhiri duke folur për Demarkacionin, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është bartëse kryesore e zhvillimit të shtetit.

You must be logged in to post a comment Login