Metamorfoza e Edvin Kristaq Rames!

nga- Dardan Doci

” e mora nga Parisi me thonjtë e pa prerë , te pa lare ku vidhte dhe shiste ikona dhe e solla ne Tiranë duke e bere ministër. Kështu do shprehej Fatos Nanon per Edi Ramen! Edi rama I mbeshtetur nga forcat me te erreta te shoqerise ( si brenda dhe jashte vendi ) arriti te behet kryeminister pas zgjedhjeve te 2013 me te ardhur ne pushtet gjeja e pare qe beri ishte kapja e policise se shtetit duke shkarkuar te gjithe linjen komanduse te policise , Shkarkoi ata oficere policie qe kishin realizuar te gjitha detyrat qe kerkoheshin dhe ishin vendosur si kusht per anetarsimin e shqiperis ne NATO , liberalizimin e vizave. Kishin goditur te gjitha grupet kriminale te strukturuara me te cilat komunistet moren pushtetin ne 97 ashtu sic dine ata me revolucion bolshevik. Keta oficer te ndershem dhe te perkushtuar u zevendesuan me ish komisaret politik me polic te liruar per korrupsion dhe trafiqe me besnik te rilindjes qe ishin gati te zbatonin verberisht cdo urrdher politik qe ju jepej por jo ligjin . Si minister I ketyre u zgjodh Saimir Tahiri dhe cunat filluan nga puna duke e kthyer policine e shtetit ne nje koperativ bujqesore qe kultivonte kanabis e cila ne 2016 sipas fotografimeve italjane kishte mbjellur 219 mije hektar kanabis ne te gjithe Shqiperine ( qe mos t’ju lodh me detaje teknike te gjithe e dime se kjo siperfaqje nuk mund te mbillet pa bashkepunimin e policise dhe nuk ka drejtor policie qe mund te marre iniciativa te tilla pa mbrojtje politike) po te bejme nje llogari te thjeshte duke u nisur nga kjo siperfaqe dalin miliarda euro perfitime . ” Te gjithe bertasin ujku ujku cakalli ben kerdine”. Per here te pare ne historine e Sehqiperis ne Xhibrak u zbulua dhe u godit nga sherbimet partnere nje fabrike kokaine u godit nje ngarkese me 250 kg kokain dhe sot po nga sherbimet partnere ne Durres kapet nje ngarkese me 610 kg kokaine. Keto shifra jane te frikshme Edi rama e ka kthyer Shqiperine ne nje NARKO REPUPLIKE qe po te flasim me nje gjuhe pak me teknike I bie qe : Kur grupet e stresuar kriminale bashkepunojne me politiken quhet MAFIE. Dhe ju garantoj se MAFIA shtet e sotme eshte me e rrezikshme se partia shtet e djeshme. “Ndiq parat” do thoshte Xhovani Falkone n.q.s do te shkosh tek kokat e mafias. Roberto Savjani nje gazetar I denuar me vdekje nga mafia italjane ne krye te hiearkise se mafies do vendoste “BETONIN” sipas tij per nje mafioz kulmi I karrjeres eshte “BETONI”. Jo rastesisht sot pasi Rilindja ka 5 vite ne pushtet ne Tirane po na mbijne kulla qe jane jashte cdo standarti arkitekturor jashte cdo standarti demokrafik ekonomik shkojme deri aty sa kemi stadium me kulle teater me kulle gjera te pa para dhe degjuar ne asnje vend te botes. Rilindja me ne krye Edvinin dhe lali PLEHUN kane arritur ate qe ne boten e krimit do ti kishte zili dhe vete TOTORINO. se desh harrova arritjet e policise se rilindjes : Rripin e sigurimit. Asnje shqiptar nuk leviz me pa rrip sigurimi BRAVO CUNA

 

You must be logged in to post a comment Login