Dua Lipa konfirmon lajmin e shumëpritur – koncert i madh në Prishtinë më 10 gusht në festivalin Sunny Hill

Superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka konfirmuar se do të performojë në Prishtinë më 10 gusht.

Është vet ylli nga Prishtina me famë botërore që ka konfirmuar rikthimin e madh në vendin e saj.

3rd year in a row doing festivals!! So excited for this year. Where will I see you? ?

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on Feb 23, 2018 at 5:53am PST

Dua pritet që të performojë më 10 gusht në kuadër të festivalit Sunny Hill, festival ky i ri disa ditor që do të mbahet në kryeqytet dhe ku pritet të performojnë edhe artistë të tjerë të njohur ndërkombëtar.

Ky konfirmim i Duas vjen pas zërave pse ajo nuk ka performuar për 10 vjetorin e pavarësisë, por megjithatë ajo do ta bëjë verën të zjarrtë me një performancë.

Dua në konfirmimin e saj e ka listuar Kosovën bashkë me vendet tjera të mëdha botërore dhe festivale tjera të mëdha, si Tomorrowland dhe Lollapalooza.

Ky është lajmi më i madh në skenën e argëtimit për këtë vit dhe njëkohësisht koncerti më i madh që do të mbahet këtë vit në vendin tonë.

Dua vetëm ditë më parë ka shkruar historinë me paraqitjen e saj në Brit Awards, ku fitoi në mënyrë historike dy çmime si “Këngëtarja më e mirë” dhe “Depërtimi i Vitit”.

 

You must be logged in to post a comment Login