Në Shkup protestohet kundër NATO-s (Foto)

Para Kuvendit të Maqedonisë është mbledhur një grup i vogël protestuesisht të cilët kanë qëndrine anti-NATO, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Partia ”E Majta” është duke protestuar kundër vizitësë së Stoltenberg, por edhe aktivistja Sollza Gërçeva.

Era e fuqishme rënoi një shtyllë dhe kjo bëri që përball protestuesve të del Policia speciale për intervenuese.

Protestuesit mbanë në duar parulla kundër anëtarësimit në NATO, kundër luftërave, siç thonë për përfitime./Telegrafi/

You must be logged in to post a comment Login