Video/ Dasma shqiptare, nusja zbret me helikopter në tarracën e shtëpisë

Si duket shqiptarët janë gjithnjë në kërkim të një gjetje për ta bërë dasmën e tyre më të veccantën. Kështu është edhe kjo që po u paraqesim sot, ku nusja është marrë me helikopter dhe ka zbritur në tarracën e shtëpisë.

Dasma është bërë në zonën e Saukut këtë të diel. Dhëndri mësohet se është emigrant në Itali dhe kishte shpenzuar shumë për ta bërë dasmën e tij edhe me helikopter…

Kështu, në këtë rast, ndryshe nga zakonet tona, nusja nuk hyn nga “dera” po nga “çatia”. I pranishëm mes dasmorëve është dhe helikopteri që është ulur në tarracën e vilës. 

*Video e Alpeneës

You must be logged in to post a comment Login