Filiz Miftari, modelja shqiptare që po pushton tregun gjerman (Foto)

Është vetëm 20 vjeçare dhe ka pushtuar tregun gjerman të modelizmit.

Modelja dhe blogerja e njohur shqiptare, Filiz Miftari është bërë emër i njohur tashmë në Gjermani.

Miftari e cila është me prejardhje nga Prishtina, por që jeton dhe vepron në Duselderfo të Gjermanisë.

Ajo së fundmi ka ekspozuar modelet e fundit të fustaneve për shtëpinë e njohur të modës “Prova”.

Miftari gjithashtu është edhe një blogere e njohur në rrjetin social “Instagram” duke pasur afër vetës mijëra ndjekës.

Bukuroshja 20 vjeçare është në lidhje me blogerin e njohur turk Tarik Cercis. /Telegrafi/

You must be logged in to post a comment Login