Tërmeti dridh Shkupin në mëngjesin e sotëm

Një tërmet me magnitudë prej 2.6 shkall Rihter është ndjerë në mëngjesit e sotëm në Shkup dhe rrethinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas Qendrës evropiane-mesdhetare seizmologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometër në veriperëndim të Shkupit, në thellësi prej 10 kilometër.

You must be logged in to post a comment Login