Kariesi eliminohet, dhëmbët shkëlqejnë nga bardhësia: Vetëm tundeni tërë tretjen në gojë!

Zieni këto bimë shëruese në ujë dhe do të përftoni lëngun më të mirë dhe më të shëndetshëm për shpëlarje të gojës!

Të gjithë e dëshirojmë higjienën më të mirë të gojës dhe dhëmbë më të bukur, të bardhë. Për gjithë këtë, shpesh blejmë ujë për shpëlarje, preparate për zbardhje…

Mirëpo, e gjithë kjo për shkak të përdorimi të tepërt mund të shkaktojë efekt të kundërt, transmeton Telegrafi.

Prandaj po ju rekomandojmë të provoni tretjen e cila zbardhë dhëmbët dhe eliminon kariesin!

Përbërësit:

– Gjysmë filxhani rozmarinë të freskët,
– 1 filxhan mentë të freskët,
– 2 filxhanë ujë.

Përgatitja:

Vloni ujin në një enë dhe shtoni bimët, zini disa minuta dhe disa minutalëreni të qëndrojë, kullojeni dhe lëreni të ftohet.

Kur të ftohet, shpëlani gojën sikur keni vepruar me ujin e blerë – merrni një gllënjkë dhe tundeni në gojë 60 sekonda.

Shpejt do të duhej të zhdukej kariesi, ndërkaq dhëmbët do të shkëlqejnë nga bardhësia. /Telegrafi/

You must be logged in to post a comment Login