Video/ Shqiptarët e Preshevës pritje madhështore për Presidentin Nishani

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka mbërritur në Bujanoc të Luginës së Preshevës dhe është pritur në mënyrë madhështore nga bashkëatdhetarët. Është vizita e parë e një Presidenti shqiptar pas 69 vitesh. Qindra qytetarë kanë dalë nëpër rrugë dhe brohorasin, ndërsa në duar mbajnë flamuj.

You must be logged in to post a comment Login