Eida Muhaxheri vazhdon triumfet në gjimnastikë, fiton edhe dy medalje të rëndësishme në Britani

Eida Muhaxheri gjimnastja me origjinë nga Peja po vazhdon të fitoj medalje ne disiplina të ndryshme në gjimnastik në Britaninë e Madhe, ajo dje ka fitur dy medalje në dy disiplina të rëndësishme për grupmoshat e saj.

Eida dje mori pjesë në garat kualifikuese të nivelit të 6 në gjimnastik duke fituar medaljen e artë dhe të bronztë për dy disiplinat.

Ky garim ishte i pari në këtë nivel

You must be logged in to post a comment Login