Ja risitë e Galaxy Note 7

Screen-Shot-2016-08-10-at-14.24.07-550x333

Samsung ka nxjerrë zyrtarisht modelin e ri Galaxy Note 7 një javë më herët. Pajisja përfshin disa prej specifikave më të mira ndonjëherë të cilat e kanë veçuar atë në tregun e pajisjeve të reja.

Ndërkohë sipas një raporti të ri nga DisplayMate, Galaxy Note 7 ka ekranin më inovativ dhe me performancat më të mira ndonjëherë.

Sipas testimeve të DisplayMate, del se ekrani i Galaxy Note 7 ka ekranin me rezolucionin më të lartë, kontrastin më të madh në dritë të ambientit dhe proporcionin e kontrastit më të lartë.

Galaxy Note 7 vjen me ekran prej 5.7 inç Quad HD me teknologjinë Super AMOLED, të lakuar në qoshe dhe me xham Gorilla Glass 5. Pajisja del në shitje më 19 gusht.

You must be logged in to post a comment Login