Arsenali ofertë marramendëse për Granit Xhakën

largea_granit-xhaka-4861641452416143

Pretendentët për titullin e Premierligës janë të gatshëm të shpenzojnë më shumë se 50 milionë për lojtar të rinj dhe kualitativ.

Menaxheri Arsene Wenger i ka synimet te Borussia Monchengadbach për mesfushorin Granit Xhaka dhe lojtarin e PSG-së Adrien Rabiot, sipas Daily Star.

Topcinjët dështuan të transferojnë yllin e Dortmundit Pierre Aubameyang, dhe tani janë të gatshëm të shpenzojnë 37 milionë për Xhakën.

Ndërkohë bisedimet me PSG-në për Rabiot kanë filluar, dhe shuma që Arsenal do të paguaj për 20-vjeçarin është rreth 15 milionë funta.

Lojtarin nga Kosova i cili mbron ngjyrat e Zvicrës janë duke kërkuar edhe skuadra tjera nga Evropa si Liverpool, Sevilla e Fenerbahce.

You must be logged in to post a comment Login