Burg 6 muaj për kreun e Agimit të Artë

agimiGjyqtarët grekë kanë vendosur ta dënojnë edhe me 6 muaj paraburgim kreun e Agimit të Artë, Nikos Mikaloliakos.

Ai ka qenë në paraburgim edhe gjatë kohës që ka pritur vendimin e gjykatës, ndërsa i shtohen tanimë dhe 6 muaj heqje lirie.

Një lajm të tillë e ka bërë publik “Kathemirini”.

Në total, 13 nga 16 ligjvënës së Agimit të Artë po përballen me akuza për konsum të veprave penale.

You must be logged in to post a comment Login