Interviste Z. Arten Hanku Konsull i pergjithshem i Republikes se Shqiperise ne Mynih

Interviste Z. Arten Hanku Konsull i pergjithshem i Republikes se Shqiperise ne Mynih

Per lidhje me te mira ekonomike e ura bashkepunimi ndermjet Gjermanise dhe Shqiperise   Interviste Z. Arten Hanku Konsull…

Në komunizëm një palë xhinse i vishnim 4 shokë me radhë

Rrëfehet Randa Al Azem Konica, mbesa e Faik Konicës që jetoi në Siri dhe u martua në Preshevë / Video

Gratë që tradhtonin burrat në komunizëm ishin… heroina?!

Avoktja Enida Bozheku/Intervista: Vettingu eshte nje frymemarrje shprese per nje vend ne agoni

Aksidenti i Vlorës, shoferi probleme me sytë? Reagon ish-shefi: Ishte batutë

INTERVISTA/ Gazmend Aga: Maks Velo ka frikë nga myslimanet?! – Ja garancia ime për të

Intervista – Artur Kuko: Diaspora – Dimension jo plotësisht i shfrytëzuar

Invervistë me biografin/ Ju tregoj kush qe realisht Josif Broz Tito

Intervista/ Ja si e kujton Shën Terezën mbesa e saj e vetme

“Shtatë ligjet t’i bëjnë ekspertët, jo ambasadorët dhe politikanët”

Strukturimi i dhomave shqiptare të tregtisë dhe industrisë sipas modelit gjerman

Intervista/ Ervin Saliajni: Pse jam kundra ish-ministrave në fushatë

PJESË E POLITIKËS DHE “REVOLUCIONIT DEMOKRATIK” PËR TE RREZUAR RAMËN DHE METEN

Alba Prifti, gazetarja shqiptare që punon në CNN

“Tonight Ilva Tare”, Reforma në Drejtësi, Ekspertët: PD u vetëpërjashtua, zgjodhëm 3/5 si të keqen më të vogël

Intervista – Aleksandre Lambert: Evropa e sabotoi historinë tuaj në Shekullin XIX, kur Ilirinë e quajti Ballkan

John Withers: Shqiptarët duhet të ndjekin këshillën e Sami Frashërit

Shqiprim Arifi: Lugina e Preshevës – Çamëria e dytë (Intervista)

Intervista: View all

The Washington Post: Një kryevepër e zjarrtë nga novelisti më i njohur shqiptar, Ismail Kadare

The Washington Post: Një kryevepër e zjarrtë nga novelisti më i njohur shqiptar, Ismail Kadare

E përditshmja “The Washington Post” i ka dedikuar një shkrim librit të fundit të Ismail Kadare, “E penguara, Requiem…

Kjo është lista me 10 librat më brilantë që janë shkruar për Skënderbeun…

Gjeniu Pikaso nuk njohu vetëm dashuri të mëdha, por dhe humbje të mëdha. Historia prekëse e vajzës që e la të vuajë

Destinacionet më të lira për të shkuar me pushime në vitin 2018

TripAdvisor, 10 destinacionet që duhet të vizitoni në vitin 2018

Tre hapa se si ta ktheni pasionin tuaj në një biznes fitimprurës

Mos u surprizoni! Ja cilat janë kryeqytetet e Kulturës Evropiane 2018

Bota e fotografuar nga qielli

Të udhëtosh drejt së bukurës

Bashkëpunëtori dhe “zbuluesi” i grupit Pink Floyd, publikon albumin me sazet e Shqipërisë së Jugut

Një ide e mirë gjermane për vitin 2018

Gjuha shqipe është shkruar shumë kohë para “Mesharit” të Dom Gjon Buzukut

Një mësim nga Makiaveli: Është më mirë të të DUAN apo të të kenë FRIKË?

Nezir Kraki: Kur realizoni filma të tillë, mos i shfaqni, mos na skuqni n’Paris e n’Berlin!

6 këshilla motivimi nga ajka e njerëzve më të suksesshëm

Testi Feng shui: Shikoni nëse mbizotëron në shtëpinë tuaj energjia pozitive apo negative

“Nuk jemi të interesuar t’i shohim fotografitë e bebes tuaj” – thonë shumica e të anketuarve

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh Rexhep Çeliku, sëmundja e rëndë mposht “valltarin e fluturës”

10 vendet europiane me balancën më të mirë punë – jetë

Kulture: View all

Nga Twitter tek Instagram, ja si rrjetet sociale ndihmojnë në diagnostikimin e çrregullimeve psikike

Nga Twitter tek Instagram, ja si rrjetet sociale ndihmojnë në diagnostikimin e çrregullimeve psikike

Më thuaj se si shkruan në Twitter, të të them se nga cili çrregullim vuan: sipas një studimi të…

Si të kujdeseni për veten gjatë shtatzënisë, ja trajtimet që ndalon gjinekologu

Antibiotiku natyral: Zhduk të gjitha infeksionet e traktit urinar dhe të veshkave, këmbët më nuk ënjten!

Mësojani fëmijës vetëmbrojtjen verbale

Nga Kendall tek Rihanna: Historitë që do t’ju bëjnë të doni të metat tuaja (Foto)

Mishi i pulës ka më së shumti lloje të E. Coli

Qeshja dhe një gotë ujë lirojnë tensionin

Udhërrëfyes i makronutrientëve për fillestarët: Çfarë janë dhe cila është rëndësia e tyre

Katër shenjat të cilat tregojnë se keni mungesë magnezi

Çfarë trashëgojnë bebet nga nëna dhe çfarë nga babai?

Nëse Ke Këto 5 Shenja… Zemërimin po ta Shkakton Mosbalancimi i Hormoneve!

Nuk merren bashkë: Cili është më i shëndetshëm, shafrani apo xhenxhefili?

Disa sëmundje mund të zbulohen nga era e gojës

Për këtë ushtrim ju nevojitet vetëm një minutë: Harrojeni dhembjen e përhershme në shpinë! (Video)

Gabimet që ju dëmtojnë shëndetin gjatë dimrit

Pse nuk duhet të injoroni vështirësitë e gëlltitjes?

Sëmundja është “e shkruar” në fytyrë: Çfarë mund të vërejmë menjëherë?

Përse ndiheni të lodhur edhe pas tetë orëve gjumë?

Cila dorë dhemb kur keni sulm në zemër? Njihuni me simptomat e hershme për ta shmangur pasojën fatale

Shendeti: View all

Opinion View All

Betejat më të lavdishëme që ka zhvilluar krahina me Flamurin e Bajrakut të Parë.

Betejat më të lavdishëme që ka zhvilluar krahina me Flamurin e Bajrakut të Parë.

Nga – Emri Toçilla  Është detyrë e ç’do vajze e djali të kësaj krahine ,që të zbardhë me faktë dhe në detaj luftën dhe trimërit e djemëve dhe burrave që u vranë për vatan.”Të pa…

Showbiz

Dua Lipa sërish krah emrave të mëdhenj, flitet për duet me Ariana Granden (Foto)

Dua Lipa sërish krah emrave të mëdhenj, flitet për duet me Ariana Granden (Foto)

Këngëtarja Dua Lipa e ka dëshmuar tashmë suksesin e saj në tregun ndërkombëtar. Një sukses i tillë po pasohet edhe…

Pushimet luksoze të personazheve VIP dhe destinacionet që ata zgjodhën këtë dimër (Foto)

Pushimet luksoze të personazheve VIP dhe destinacionet që ata zgjodhën këtë dimër (Foto)

Ndonëse jemi në stinën e dimrit, shumë prej emrave të estradës kanë vendosur që në këtë sezonë të shkojnë për…

Prestigjozia britanike ‘Daily Mail’, del bllof me artikullin për të rinjtë e pasur shqiptarë: Reagon miliarderi nga Azia

Prestigjozia britanike ‘Daily Mail’, del bllof me artikullin për të rinjtë e pasur shqiptarë: Reagon miliarderi nga Azia

Pak ditë më parë prestigjiozia britanike “Daily Mail” ka publikuar një artikull ku shkruante për jetën e luksit që bënin të…

Pikon në luks – Marina Vjollca gjithnjë duket bukur falë veshjeve me çmime marramendëse (Foto)

Pikon në luks – Marina Vjollca gjithnjë duket bukur falë veshjeve me çmime marramendëse (Foto)

Marina Vjollca është një prej personazheve më të komentuara shqiptare. Bukuroshja e ekranit shqiptar gjithnjë mahnitë me elegancën që reflekton…

Eliza Dushku foli për përdhunimin e saj, ja çfarë thotë mamaja e aktores

Eliza Dushku foli për përdhunimin e saj, ja çfarë thotë mamaja e aktores

Aktorja e njohur shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku, bëri dje një rrëfim tronditës, duke u shprehur se në moshën 12…

Mbi pesë milionë shikime, Dua Lipa tregon detajet e para rreth xhirimeve të klipit të IDGAF-it (Video)

Mbi pesë milionë shikime, Dua Lipa tregon detajet e para rreth xhirimeve të klipit të IDGAF-it (Video)

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Pas suksesit të paparë me këngën “New…

Edhe aktorja shqiptare Eliza Dushku pranon se u abuzua seksualisht në moshën 12 vjeçare në Hollywood (Foto)

Edhe aktorja shqiptare Eliza Dushku pranon se u abuzua seksualisht në moshën 12 vjeçare në Hollywood (Foto)

Aktorja e njohur shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku ka rrëfyer së fundmi sekretin e saj më të tmerrshëm. Në…

Kengetari serb vjedh këngën e Young Zerkës (VIDEO)

Kengetari serb vjedh këngën e Young Zerkës (VIDEO)

Bëhet fjalë për këngëtarin serb Milit Kitic i cili ia vodhi Zerkës këtë hit. “Lucifer” quhet kënga të cilën këngëtari…

Rita Ora në vend të parë me kolonën zanore të filmit “Fifty Shades Freed” (FOTO)

Rita Ora në vend të parë me kolonën zanore të filmit “Fifty Shades Freed” (FOTO)

Kenga është kolonë zanore e filmit ‘Fifty Shades Freed’ dhe është ngjitur  menjëherë në listat më të rëndësishme muzikore. Aktualisht,…

‘Golden Globes 2018’, lista e plotë e fituesve

‘Golden Globes 2018’, lista e plotë e fituesve

Edicioni i sivjetmë i Golden Globes ishte një mbrëmje e madhe për vlerësimin e punës së yjeve që luajnë në…

Video/ E vërteta e lidhjes së Bleonës me miliarderin Ruffini dhe surpriza në darkën me 300 të ftuar

Video/ E vërteta e lidhjes së Bleonës me miliarderin Ruffini dhe surpriza në darkën me 300 të ftuar

Arrin të marrë vëmendje në gjithçka bën dhe ja del të jetë unike. Është fjala për Bleona Qeretin që këto…

Para syve të Almeda Abazit: “Çënari” shënon tre pikësh duke goditur topin me këmbë (Video)

Para syve të Almeda Abazit: “Çënari” shënon tre pikësh duke goditur topin me këmbë (Video)

Tashmë është bërë pjesë e pandashme e temave të meidave rozë shqiptare. Tolgahan Saysiman është një ndër aktoret më të…

Kur pritja e ëmbël u shndërrua në nota dhe tinguj për këngëtaret shqiptare: Të këndosh në skenë vet e dyta

Kur pritja e ëmbël u shndërrua në nota dhe tinguj për këngëtaret shqiptare: Të këndosh në skenë vet e dyta

“Bebet kanë nevojë për muzikë” – është një frazë kjo që shpesh iu këshillohet grave shtatzëna në pritjen e tyre…

Brenda shtëpisë së personazheve VIP për Vitin e Ri, si e festuan ata ardhjen e 2018? (Foto)

Brenda shtëpisë së personazheve VIP për Vitin e Ri, si e festuan ata ardhjen e 2018? (Foto)

E gjithë bota ka bërë gëzuar tashmë ardhjen e Vitit të Ri, duke hyrë kështu në vitin e 18-të të…

speciale View All

Çfarë thotë enciklopedia më e madhe e botës, Britannica, për Gjergj Kastriot Skënderbeun?

Çfarë thotë enciklopedia më e madhe e botës, Britannica, për Gjergj Kastriot Skënderbeun?

Marrë nga Encikloepdia Britannica Skënderbeu, i lindur si Gjergj Kastrioti, (lindi në 1405, në Shqipërinë Veriore-vdiq, 17 janar, Lezhë), është…