Opinion View All

Rendi në Shqipëri ka nevojë për një dimension të ri

Rendi në Shqipëri ka nevojë për një dimension të ri

Nga – Alban Daci Ngjarjet e fundit në Shqipëri janë të rënda për një vend që kërkon të ketë Shtetin e së Drejtës, të forcojë demokracinë. Një ndër sfidat kryesore të një shteti është siguria…

Showbiz

Këngëtarët shqiptarë që jetuan si emigrant (Foto)

Këngëtarët shqiptarë që jetuan si emigrant (Foto)

Falë famës dhe karrierës së ndërtuar ndër vite shumë nga personazhet e famshme shqiptare kanë arritur të krijojnë edhe një…

Ledina Çelo tregon “sekretin”: Si rashë në peshë pas lindjes (VIDEO)

Ledina Çelo tregon “sekretin”: Si rashë në peshë pas lindjes (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Lidina Çelo ka treguar “sekretin” për trupin perfekt që ka, edhe pas lindjes së dy fëmijëve. Bëhet fjalë…

Rita e takon Beyoncen, ja çfarë bënë në “Met Gala” (Foto)

Rita e takon Beyoncen, ja çfarë bënë në “Met Gala” (Foto)

Rita Ora është takuar me çiftin e famshëm Beyonce dhe Jay Z. E gjithë kjo ka ndodhur në mbrëmjen, e…

Gili, këngëtareve shqiptare: Do t’ju vi turp nga zhveshja

Gili, këngëtareve shqiptare: Do t’ju vi turp nga zhveshja

Gili është një nga këngëtaret më të njohura të skenës muzikore shqiptare. Këngëtarja ka ndërtuar një karrierë pa skandale dhe…

“Sulejmani i Madhërishëm” me prejardhje shqiptare?

“Sulejmani i Madhërishëm” me prejardhje shqiptare?

Aktori i mirënjohur turk HalitEgenç, ka treguar që ka prejardhje shqiptare. E meqënëse rrënjët i ka në Shqipëri, ai ka përfituar për…

Këngëtarja moldave këndon shqip këngën e Era Istrefit (VIDEO)

Këngëtarja moldave këndon shqip këngën e Era Istrefit (VIDEO)

Kënga “Bon Bon” e Era Istrefit, pati një sukses ndërkombëtar aq sa këngëtarja nga Kosova ka nënshkruar një kontratë me…

Rona Nishliu pret flokët

Rona Nishliu pret flokët

Këngëtarja e njohur Rona Nishliu ka prerë flokët e saj të veçanta ‘rasta’ pas një kohë shumë të gjatë. Ajo…

Edhe Dua Lipa pushtohet nga trendi i fundit (Foto/Video)

Edhe Dua Lipa pushtohet nga trendi i fundit (Foto/Video)

Dua Lipa ka realizuar projektin e saj më të ri muzikor. Këngëtarja shqiptare që po vazhdon të korrë suksese në…

Ditëlindja “firmato” e Andrra Destanit (Foto)

Ditëlindja “firmato” e Andrra Destanit (Foto)

Ditëlindja e Andrra Destanit, bashkëshortes së këngëtarit Sinan Hoxha nuk ka kaluar pa u komentuar në mediat online dhe jo…

Era Istrefi lë prapa Justin Bieberin në Gjermani (Foto/Video)

Era Istrefi lë prapa Justin Bieberin në Gjermani (Foto/Video)

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi po vazhdon me suksesin e saj në arenën ndërkombëtare me këngën e saj “BonBon”. Ajo ka…

“BonBon” e Erës transmetohet në MTV (Video)

“BonBon” e Erës transmetohet në MTV (Video)

Era Istrefi dhe suksesi i saj ndërkombëtar tash po merr një dimension tjetër, të përmasave mbarë botërore. Këngëtarja e cila…

19-vjeçarja që zëvendësoi Sofinë në “Zonë e Lirë”

19-vjeçarja që zëvendësoi Sofinë në “Zonë e Lirë”

Quhet  Andonia Dobi. Është vetëm 19 vjeçe nga Gjirokastra. Vajza me sy bojëqielli prej kësaj të premteje zëvendëson “Sofinë” në…

E pabesueshme – Si ka arritur Nora ta bëjë trupin muskuloz pas lindjes? (Foto)

E pabesueshme – Si ka arritur Nora ta bëjë trupin muskuloz pas lindjes? (Foto)

Nora Istrefi pa dyshim se është prej këngëtareve më seksi në trojet shqiptare. Dhe ajo kohë më parë edhe lindi…

Era tjetër goditje, e para në Izreal (Foto)

Era tjetër goditje, e para në Izreal (Foto)

Këngëtarja e re shqiptare, Era Istrefi, nuk po i ndahet sukseseve. Pas dominimit në shumë top-lista ndërkombëtare, Era me këngën…

speciale View All

PARASHQEVI  QIRIAZI PIONERE E ARËSIMIT TONË KOMBËTAR

PARASHQEVI QIRIAZI PIONERE E ARËSIMIT TONË KOMBËTAR

Eugen SHEHU  Familja e njohur e Dhimitër Qiriazit,do të mbushej me plot miq e shokë,në ditët e para të qershorit…